Sobota 18.11.2017

Misja szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie jest instytucją demokratyczną kontynuującą swe najszlachetniejsze i sprawdzone tradycje, w której zawsze będzie miejsce dla tolerancji, wzajemnego szacunku i kultu nauki.

Szkoła nasza chce przekazać swoim wychowankom kulturę uniwersalną i narodową, wprowadzić ich w role społeczne i zawodowe, przygotować do pracy nad sobą i twórczego uczestnictwa w życiu społecznym.

Nadrzędnym obowiązkiem ucznia i nauczyciela w liceum jest praca nad własnym charakterem, osobowością, wiedzą merytoryczną i zdobycie umiejętności niezbędnych do poruszania się we współczesnym świecie.

Promujemy pracowitych, systematycznych, odpowiedzialnych i ambitnych. Przygotowujemy uczniów do życia w dynamicznej, zmieniającej się rzeczywistości.

Hasło widniejące na Sztandarze Szkoły: “Czuję w piersiach żem młody i Polak” zobowiązuje.

Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
    poniedziałek- 13.00-15.00
    piątek- 13.00-14.30