Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Niedziela 18.08.2019
 • mLegitymacja

  mLegitymacja

  Nowość w naszej szkole – mLegitymacja!

  Nasza szkoła  przystąpiła do programu mLegitymacja! Oznacza to, że każdy uczeń (który posiada juz papierową wersję legitymacji) będzie mógł posługiwać się elektroniczną legitymacją w swoim telefonie!

  Aby uzyskać dostęp do mLegitymacji należy spełnić kilka warunków:

  1. uczeń musi posiadać numer PESEL
  2. rodzic musi posiadać Profil Zaufany
  3. uczeń musi posiadać dostęp do Internetu w swoim telefonie

  Dokładny opis całego projektu znajduje się na stronie Ministerstwa Cyfryzacjihttps://www.gov.pl/web/cyfryzacja/mlegitymacja-szkolna-akcja-realizacja

  Zapraszamy do sekretariatu po szczegółowe informacje oraz po uzyskanie dostępu do mLegitymacji!!!!!!

 • Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego

  Maturzyści!

  Zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego można odbierać w sekretariacie szkoły od 4 lipca 2019r. od godz. 11.00.

 • Godziny pracy szkoły w okresie ferii letnich

  W okresie ferii letnich

  SZKOŁA JEST CZYNNA:
  od poniedziałku do piątku

  w godzinach 7.00 - 15.00

 • Anita Łebedowska z indeksem wyższej uczelni !

  Anita Łebedowska z indeksem wyższej uczelni !

  Z wielką radością pragniemy podzielić się wielkim sukcesem uczennicy naszego Liceum, Anity Łebedowskiej, która została laureatką XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

  Konkurs składał się z trzech etapów, ostatni - finałowy, który odbył się w dniach 10 – 11 czerwca w Niepokalanowie, przyniósł zwycięstwo Anicie. Konkurs ten jest organizowany przez katolickie stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Co roku tysiące uczniów szkół średnich, przystępując do konkursu, podejmują trud zgłębiania wiedzy biblijnej. Zakres merytoryczny zagadnień co roku się zmienia. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z następującymi Księgami Pisma Świętego: Księgą Wyjścia i Listem św. Pawła Apostoła do Rzymian wraz z przypisami, komentarzami i wstępami do tych Ksiąg.

  Anita jako zwyciężczyni może cieszyć się ze zdobytych nagród, wśród których jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, indeks na jedną z kilkunastu uczelni wyższych w całej Polsce oraz wiele innych upominków.

  Serdecznie gratulujemy Anicie ,życzymy kolejnych, równie spektakularnych sukcesów!

 • Ogłoszenie

  OGŁOSZENIE

  W dniach 11-14.06.2019 r.  lekcje będą odbywać się według następującego harmonogramu:

   

  1 godzina lekcyjna – 8.00 -  8.30

  2 godzina lekcyjna – 8.40 – 9.10

  3 godzina lekcyjna – 9.25 – 9.55

  4 godzina lekcyjna – 10.05 – 10.35

  5 godzina lekcyjna – 10.45 – 11.15

  6 godzina lekcyjna – 11.30 – 12.00

  7 godzina lekcyjna – 12.10 – 12.40

  8 godzina lekcyjna – 12.50 – 13.20

 • Piknik integracyjny

  Piknik integracyjny

  5 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się XIV Piknik Integracyjny pod hasłem” Folklor mojej okolicy” - zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę.

  W programie Pikniku znalazły się m.in. występy artystyczne dzieci i osób niepełnosprawnych, wspólna zabawa przy muzyce i warsztaty artystyczne .Ciekawą atrakcją okazała się fotobudka oblegana przez najmłodszych uczestników . Podczas imprezy wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego.

  W sprawnym przebiegu imprezy swój udział mieli również niezawodni wolontariusze z naszego LO, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i empatią. W niemalże tropikalnym upale skrupulatnie wykonywali swoje obowiązki –zabawiali dzieci, wydawali posiłki, a nawet pomagali rejestrować przebieg wydarzenia, po raz kolejny udowadniając, że w każdej sytuacji można na nich liczyć.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • XIII edycja Konkursu Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych

  XIII edycja Konkursu Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych

  Tematem tegorocznej edycji konkursu było życie i twórczość znakomitego pisarza doby pozytywizmu – Bolesława Prusa. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości treści utworów (w tym lektur szkolnych), życia i działalności pisarza oraz historii zgierskiej Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa, która była organizatorem konkursu.

  Uczniowie naszej szkoły jak zwykle nie zawiedli. Filip Kaczmarek i Kacper Zakrzewski zajęli III miejsce i wraz z innymi uczestnikami konkursu wezmą udział w wycieczce do Warszawy śladami miejsc z powieści B. Prusa.

 • XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

  XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

 • Nasza drużyna wicemistrzem województwa łódzkiego w pierwszej pomocy.

  Nasza drużyna wicemistrzem województwa łódzkiego w pierwszej pomocy.

  8 maja 2019 r. w Łodzi odbył się etap okręgowy XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Najlepsze drużyny z całego województwa rywalizowały na 6 stacjach urazowych, udzielając pomocy przy: amputacji, omdleniu, utracie przytomności, braku oddechu, ciele obcym w ranie, urazach głowy, krwotoku z nosa itp. Uczestnicy pisali też test z wiedzy o pierwszej pomocy oraz działalności PCK. Drużyny za udzielanie pierwszej pomocy i test mogły zdobyc łącznie 356 punktów.

  Nasza drużyna okazała się doskonale przygotowana do zawodów. Zdobyliśmy 95% wszystkich punktów możliwych do uzyskania i z wynikiem 339,2 punktów zajęliśmy II miejsce. Jest to już czwarte podium w ostatnich czterech latach. Naszą drużynę reprezentowali: Weronika Banaś (kapitan), Lidia Zawierucha, Aleksandra Kociak, Sara Czyrżnicka, Paweł Muszyński oraz Norbert Durski i Jakub Kałużny (rezerwowi).

   

  Wyniki etapu okręgowego XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy

  Polskiego Czerwonego Krzyża

   

  1. XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Łodzi – 343,2 pkt

  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie – 339,2 pkt

  3. I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu -313,6 pkt

  4. Liceum Ogólnokształcące w Brzezinach – 300 pkt

  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie -298 pkt

  6. II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach – 293,2 pkt

  P.S. Podziękowania dla całej drużyny za poświęcenie i wytrwałość oraz dla wszystkich osób, które pomogły nam osiągnąć ten sukces składa opiekun drużyny mgr Witold Polak.

 • Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

  Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

  1 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie literatury satyrycznej, organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie. Gratulujemy sukcesów: Paulinie Krzewińskiej za zajęcie II miejsca w kategorii poezja śpiewana,

  Alicji Bagińskiej za zajęcie I miejsca i Wiktorii Łebedowskiej za zajęcie II miejsca w kategorii recytacja.

 • Uczennica naszego liceum, Anita Łebedowska zakwalifikowała się do finału 23. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

  Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego. Etap szkolny odbył się 13 marca. W drugim etapie, który odbył się 25 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, wzięło udział 51 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji łódzkiej. Tu troje najlepszych przechodzi do ogólnopolskiego finału. Anita zajęła w konkursie pierwsze miejsce. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jego tematem i jednocześnie zakresem były dwie księgi Pisma Świętego:  Księga Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian.

 • Powodzenia!

  Powodzenia!

  Drodzy Maturzyści,
  przed Wami jedno z największych wyzwań w Waszym dotychczasowym życiu – egzamin maturalny. 
  Życzymy Wam, żeby ten egzamin stał się szczęśliwym kluczem do Waszych marzeń o przyszłości. 
  Mądrze wykorzystajcie zdobytą wiedzę.

  Niech nie opuszczają Was optymizm

  i wiara we własne możliwości.

  Pamiętajcie, że 
  “Zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”. /Wergiliusz/

   

  Grono pedagogiczne I LO w Ozorkowie

 • Drodzy Maturzyści

  Drodzy Maturzyści

  Drodzy Maturzyści,

  Pamiętajcie, że „ Kto walczy może przegrać, kto nie walczy ten już przegrał”. Przez trzy lata dokładaliśmy wszelkich starań, żebyście teraz mogli ze spokojem przystąpić do egzaminu dojrzałości. Bądźcie pewni, że zawsze stoimy po Waszej stronie. Walczcie do końca o siebie i nie ustawajcie w dążeniu do realizacji swoich planów i marzeń.

  Mimo nadzwyczajnej sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy, chcemy Was zapewnić, że myślimy o Was z troską, wspieramy Was i uspokajamy, że oceny końcowe zostały wystawione i jesteśmy gotowi do klasyfikacji. Zatem przygotowujcie się do egzaminów.

  Pozdrawiamy Was serdecznie i trzymamy za Was kciuki

  Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie

 • Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

  Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

  W piątek, 26 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Świadectwa ukończenia szkoły wręczyła dyrektor szkoły p. Anna Plaskota oraz wychowawczynie klas trzecich- p. Blanka Kochańska, p. Katarzyna Kulesza i p. Małgorzata Czotyrbok. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Najlepsi wytypowani zostali do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, nagrody „Mam Talent” oraz „Nasz Prymus”.

  Podczas uroczystości miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas drugich oraz ślubowanie abiturientów.

  Za naszych maturzystów mocno trzymamy kciuki! Życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości!

 • Strajk

  Strajk

  Szanowni Państwo

  Informuję, że w dniu  8 kwietnia zajęcia lekcyjne nie odbędą sie z powodu strajku nauczycieli w I LO. Zajęcia nie będą odbywały się do odwołania.  Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły będą mieli zapewnioną opiekę.Przepraszam za utrudnienia, jednocześnie bardzo proszę o śledzenie komunikatów zamieszczanych  w e-dzienniku (Librus). Będę tam informaowała Państwa i Uczniów o dalszych decyzjach.

  Z poważaniem

  Anna Plaskota

 • Żonkiliada 2019
  04.04.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żonkiliada 2019.

 • Żonkiliada

  Żonkiliada

  30 marca po raz kolejny odbyła się w naszej szkole Żonkiliada.
  Wolontariusze zbierali pieniądze na potrzeby hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu.W tym roku grupa z naszych wspaniałych uczniów o wielkich sercach była wyjątkowo liczna i żółty kolor zdominował ulice Ozorkowa w sobotni poranek. Wolontariusze wykazali się niezwykłym optymizmem i siłą przekonywania co przekładało się na ilość datków wrzucanych do puszek.
  Wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów biorących udział w akcji:-)
  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku akcja będzie równie owocna i radosna.

 • „Dzień Otwartych Drzwi”

  „Dzień Otwartych Drzwi”

  Akcja „Dzień Otwartych Drzwi”, która odbyła się w naszej szkole 29 marca, zgromadziła wielu uczniów klas trzecich gimnazjów oraz ósmoklasistów stojących przed wyborem kolejnej szkoły.

  Nasi goście mieli okazję nie tylko poznać ofertę edukacyjną przygotowaną przez I LO, ale również dobrze się bawić. Koło Teatralne pod kierunkiem p. Emilii Lipiec-Kuzańskiej przygotowało dla nich przedstawienie na motywach komedii Franciszka Zabłockiego „Doktor mimo woli”, które wzbudziło wielki entuzjazm widzów. Wielbiciele nauk ścisłych przeprowadzali doświadczenia chemiczne oraz fizyczne, rozwiązywali zadania i zagadki matematyczne. Zwolennicy pieszych wędrówek również mogli znaleźć coś dla siebie, oglądając prezentacje związane z wycieczkami i rajdami ,w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Młodzież zainteresowana nauką języków obcych uczestniczyła w zajęciach językowych; wszyscy mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

  Mamy nadzieję ,że oferta I LO oraz prezentowane zajęcia zachęciły wielu uczniów do wyboru naszej szkoły!

 • Program Drzwi Otwartych

  Program Drzwi Otwartych

  29 marca 2019 r.

  Dzień Otwartych Drzwi

  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego

  w Ozorkowie

   

  Program zajęć dla ósmoklasistów i gimnazjalistów w Dniu Otwartych Drzwi

  Sala gimnastyczna            „Doktor mimo woli” na motywach komedii Franciszka Zabłockiego

  Sala nr 2                               Lekcja ciekawej biologii

  Sala nr 7                               Pokaz pierwszej pomocy

  Sala nr 12                            Łamigłówki matematyczne dla najlepszych

  Sala nr 14                            Uczniowie LO na szlakach turystycznych

  Sala nr 16                            Quiz językowy

  Sala nr 17                            Lekcja ciekawej fizyki

  Sala nr 19                            Lekcja ciekawej chemii

  Sala fitness                          Just dance – bądź fit

   

  Zapraszamy wszystkich

  zainteresowanych nauką w naszym LO !!!

   

  I tura godz. 10:30       dla uczniów z Leśmierza, Solcy Wielkiej, Modlnej, Parzęczewa, Grotnik, Słowika i Chociszewa

  II tura godz. 13:00      dla uczniów klas ósmych z SP 2, SP 4, SP 5

  III tura godz.13:30      dla uczniów Gimnazjum w Ozorkowie

strona:

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
  poniedziałek 12.00-14.00
  wtorek 12.00-14.00
  piątek 12.00-14.00


  Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
  poniedziałek 14.00-15.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć