Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

Sobota 18.11.2017
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Narodowy Program Czytelnictwa

  Miło mi poinformować , iż nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych na zakup nowości książkowych nie będących podręcznikami do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3.

  Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie  i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W naszej szkole  znaczna część dotacji została przeznaczona na odnowienie księgozbioru lekturowego, który był bardzo zniszczony i zaczytany. Udało nam się również spełnić oczekiwania uczniów i na półki trafiły książki spoza kanonu  lektur,  wybrane   przez  czytelników. Zapraszam do biblioteki szkolnej „Przedwiośnie”  aby wypożyczyć NOWOŚCI !!!!  

 • Święto Niepodległości w I LO

  W przededniu Święta Niepodległości w I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie odbył się uroczysty apel upamiętniający historyczną datę 11 listopada 1918r., przygotowany przez uczniów kl. IIIC pod opieką wychowawcy – p. J.Czaplińskiego.

  Ta szczególna lekcja historii i patriotyzmu rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

  Przypomniane zostały historyczne okoliczności ponownego pojawienia się Polski na mapach Europy po 123 latach niewoli oraz ważna dla tradycji niepodległościowej postać Józefa Piłsudskiego. Szczególnym akcentem patriotycznym było wspólne odśpiewanie „Roty” oraz wysłuchanie pieśni i piosenek patriotycznych, które powstały po 1918 r. w różnych trudnych dla Polski okresach.

  Dyrektor szkoły – p. Anna Plaskota , odnosząc się do rangi 11 listopada jako szczególnie ważnego święta dla Polaków, podziękowała twórcom apelu za przygotowanie uroczystości, podkreślając jej wyjątkową oprawę muzyczną i podniosły charakter.

  W słowno-muzycznym montażu wystąpili:

  Oliwia Jędrzejczak (IIIc)

  Natalia Kujawska (IIIc)

  Paulina Pałczyńska (IIIc)

  Wiktor Gieraga (IIIb)

  Julia Dośpial (IIIc)

  Justyna Karolak (IIIc)

  Śpiew:

  Katarzyna Kołodziejczak (IIIb)

  Klaudia Kusztelak (IIIb)

  Ewelina Sobczak (IIIc)

  Oliwia Bednarek (Ic)

  (Jolanta Antczak)

 • Filip i Janek prelegentami na konferencji naukowej

  Na zaproszenie Koła Naukowego Miłośników Oświecenia działającym na Wydziale Filologicznym UŁ uczniowie pani Emilii Lipiec- Kuzańskiej: Filip Kaczmarek i Jan Gąsiorowski zaprezentowali temat Rola natury w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Opiekun Koła dr hab. Agnieszka Kobrzycka i jej doktoranci pogratulowali naszym uczniom świetnego wystąpienia. Przyłączamy się do gratulacji i życzymy kolejnych sukcesów!

 • "CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU" CZYLI JAK ODNIEŚĆ SUKCES W BIZNESIE

  Dnia 7 listopada br. podczas zajęć z wychowawcą klasa II A wzięła udział w grze ekonomicznej ‘Chłopska Szkoła Biznesu’ w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w negocjacjach handlowych, zakładać spółki, wyruszać na zagraniczne i handlowe wyprawy handlowe, a w głównej mierze przekonać się jak wyglądają mechanizmy wolnego rynku. Gra oparta na historii andrychowskich rzemieślników przeprowadzona została przez doradcę zawodowego p. Monikę Pietruszewską z MCK w Ozorkowie. Najlepszymi inwestorami okazali się Julia Matusiak, Marcel Banaszkiewicz i Bartosz Drozdowski.

 • „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

  Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji krakowskiego Instytutu Książki pod hasłem "Upoluj swoją książkę". Wystarczy zeskanować kod do pobrania darmowej aplikacji, która umożliwia czytanie i słuchanie 12 bestsellerowych powieści.

  Kody są do pobrania na plakatach umieszczonych na parterze szkoły, na pierwszym piętrze, oraz w bibliotece szkolnej.

  Akcja będzie trwała do 30 listopada 2017 r.

  Zaprasza Ewa Krasnopolska koordynator akcji.

 • Ku pamięci...

  Dąb Pamięci Posterunkowego Policji Państwowej Mieczysław Guzendy, który służył w Ozorkowie, zginął w Ostaszkowie.

 • HUMANIŚCI NA WARSZTATACH TOLKIENOWSKICH

  Pani dr hab. Agnieszka Kobrzycka z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu 

  Łódzkiego poprowadziła dla humanistów( i nie tylko) warsztaty zatytułowane Świat przedstawiony "Władcy Pierścieni". Poznaliśmy na nich bogatą  symbolikę cyklu, przekonaliśmy się, jak liczne są jego powinowactwa gatunkowe, a także upewniliśmy się, że dobro zawsze zwycięża nad tchórzostwem i nienawiścią.

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy Ic pod opieką p. Małgorzaty Czotyrbok i p. Agaty Kokot Brygier przygotowali uroczystą akademię, na którą zaprosili nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz całą społeczność uczniowską.

  „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania”. Te piękne słowa zadedykowali wszystkim nauczycielom prowadzący akademię: Aleksandra Pawlak (Ic) i Kamil Byczkowski (Ic).

  Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i podziękowań skierowanych do wszystkich osób, którzy na co dzień pracują z uczniami. Cieszymy się, że odwiedzili nas także emerytowani nauczyciele, którzy nie zapominają o swoich uczniach, kolegach i mile wspominają pracę w naszej szkole.


  Święto Edukacji Narodowej było okazją do wyróżnień za pracę i osiągnięcia zawodowe. Nagrodę dyrektora szkoły otrzymali z rąk p. Anny Plaskoty nauczyciele p. Janusz Czapliński, p. Anna Czarnowska – Matusiak, p. Maja Fabiańska, p. Aneta Geraga,  p. Agata Kokot – Brygier, p. Katarzyna Kulesza, p. Emilia Lipiec-Kuzańska  oraz pracownicy administracji i obsługi – p. Jolanta Królewiak, p. Elżbieta Nolbrzak i p. Halina Pięta. Pani Kamila Łuczak została wyróżniona nagrodą Starosty Powiatu Zgierskiego. 
  Oprócz piosenek i wierszy obejrzeliśmy montaż zdjęć i wywiadów z nauczycielami, które dostarczyły wszystkim wiele emocji.  Kwiaty i słodkości wręczane pedagogom były dopełnieniem tego miłego dnia.

 • SPEKTAKL „TAJEMNICE ILUZJI”

  4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spektaklu „Tajemnice iluzji” Aleksandra Tkacza.

  Aleksander Tkacz jest autorem książki „Tajemnice iluzji” i laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji. Spektakl był mozaiką z muzyki, iluzji, fantazji i elementów dydaktyki. Dzięki naukowemu podejściu do sztuki iluzji uczniowie odkryli rąbek tajemnicy – od magnetyzmu przez matematykę do czytania w myślach. Doświadczyliśmy jak działa nasz mózg i dowiedzieliśmy się na czym polega złudzenie optyczne. Poznaliśmy sekrety zabawnych iluzji i zgłębialiśmy naukowe zasady, dzięki którym ona istnieje. Znikająca głowa, czytanie w myślach czy przecinanie osoby nie są już dla nas owiane tajemnicą.

 • SPOTKANIE ABSOLWENTÓW "MATURA 1997"

  30 września gościliśmy Absolwentów rocznika „Matura 1997”, którzy w murach naszej szkoły rozpoczęli oficjalną część uroczystości z okazji 20-lecia matury.

  Naszych gości przywitała p. dyrektor Anna Plaskota, dziękując za pamięć o szkole i nauczycielach oraz gratulując realizacji planów życiowych i osobistych sukcesów, które dla każdego mogą mieć inny wymiar.

  Absolwenci spotkali się ze swoimi nauczycielami i wychowawcami – m.in. p. dyrektor Eugenią Rosiak p. Anną Kasieczką, p. Niną Pogorzelską, p. Anetą Wajer i p. Januszem Przybylakiem.

  Nasi byli uczniowie powrócili na chwilę do przeszłości odwiedzając sale lekcyjne i zasiadając w szkolnych ławkach. Usłyszeliśmy zarówno wiele serdecznych słów jak i zabawnych historyjek o latach spędzonych w naszym liceum.

  Wiele emocji i wzruszeń dostarczyła wszystkim projekcja zdjęć i filmów z uroczystości szkolnych z tamtych lat, na których zobaczyliśmy nie tylko uczniów, ale i nauczycieli występujących w przygotowanych przez siebie wesołych inscenizacjach z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

  Atmosfera naszego spotkania była wyjątkowa, bo i wyjątkowi są Absolwenci, którzy tę uroczystość przygotowali i odwiedzili swoją dawną szkołę oraz nauczycieli.

 • Nasi stypendyśći!

  12 pażdziernika 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu otrzymali z rąk Starosty Zgierskiego –p.Bogdana Jaroty stypendia przyznawane w ramach programu stypendialnego „Nasz Prymus” i „Nasz Talent”. 

     Wśród najlepszych znalazło się jedenaścioro uczniów I LO. 

     Stypendium „Nasz Prymus” za wybitne wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły i sukcesy w wiedzowych  konkursach na szczeblu miejskim i powiatowym oraz wyróżniającą się postawę   
  i  zaangażowanie w życie szkoły otrzymali: 

  Aleksandra Rutkowska (kl.II c) 

  Marta Michalska (kl.II c) 

  Emilia Sobczak (kl.II c) 

  Wiktor Gieraga (kl.III b). 

     Wśród stypendystów programu „Nasz Talent” znaleźli się znakomici sportowcy – zdobywcy III miejsca w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Piłce Siatkowej Chłopców (Licealiada 2016/2017) : 

  Adrian Kręcikowski (kl.III a) 

  Nikodem Nowak (kl.III a) 

  Bartosz Zawierucha (kl.III a) 

  Albert Krzewiński (kl.III a) 

  oraz wicemistrzynie na szczeblu wojewódzkim XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK: 

  Agata Tomczyk (kl.III a) 

  Renata Pawlak (kl.III c) 

  i Patrycja Pakulska. 

  Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ! 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Edukacja teatralno - filmowa w II b

  Na ostatnich zajęciach edukacji teatralno- filmowej prowadzonych przez Pania Emilię Lipiec- Kuzańską klasa II b przeszła niesamowitą transformację. Podczas rozgrzewki teatralnej mieliśmy możliwość sprawdzić swoje zdolności aktorskie i improwizacyjne. Przemieniliśmy  się w samolot,, szałas i huśtawkę, spacerowaliśmy z parasolem nad przepaścią, a nawet wygraliśmy "szóstkę"w totolotka;)

 • WSPIERAMY AKCJĘ "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

  Uczniowie klasy Ic wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, organizowanej corocznie przez Urząd Miasta w Ozorkowie. 
  Działania te wpisują się w ogólnopolską akcję, której celem jest rozwijanie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz budowanie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie klasy Ic otrzymawszy mapkę z wyznaczoną trasą, worki na śmieci oraz rękawice ruszyli w teren, pokazując w działaniu swoje zaangażowanie na rzecz środowiska.

 • Akcja "Oddawania krwi"

  We wtorek 26 września 2017 r. w sali nr 11 odbyła się pierwsza w tym

  roku akcja pobierania krwi w naszej szkole. Na naszych odważnych

  dorosłych czekała miła załoga z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i

  Krwiolecznictwa w Łodzi. Do akcji zgłosiło się 25 osób w tym 17

  dziewcząt i 8 chłopców, w tym 3 absolwentów naszej szkoły. W tym dniu

  oddało krew 6 osób (3 dziewczęta i 3 chłopców). Pozostałe osoby nie

  mogły oddać krwi, w związku z niedawno przebytymi chorobami, operacjami,

  braniem leków, brakiem dowodu osobistego lub słabym nawodnieniem

  organizmu. Gratuluję osobom, które odważyły się pomóc innym, wszak krew

  jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Zapraszam

  zainteresowanych na kolejną akcję w naszej szkole, która

  najprawdopodobniej odbędzie się 22 listopada 2017 r.  w godzinach

  11:00-13:00 (informacje o akcji będą umieszczone na plakatach, tablicy

  SK PCK, facebook-u Szkolnego Koła PCK w ILO w Ozorkowie i facebook-u

  naszej szkoły.

  Drodzy krwiodawcy pamiętajcie dobrze przygotować się do oddawania

  krwi ( wypić 1 litr płynu do kolacji dzień przed oddaniem krwi i ok 1,5

  litra od rana, zjeść lekki posiłek, zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem

  i peselem (np: dowód osobisty, paszport itp.)

   

  Uwaga w przypadku przeziębienia ew. grypy musi upłynąć min. 2 tygodnie

  od ustąpienia objawów.

 • V-ce Mistrzostwo Powiatu I LO w Ozorkowie w Licealiadzie 2016/2017.

      19 września 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbyło się podsumowanie roku sportowego 2016/2017. Nasi uczniowie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej- Licealiady w powiecie zgierskim w roku szkolny 2016/2017 zdobyli V-ce Mistrzostwo Powiatu.
   Pani dyrektor Anna Plaskotą wraz z przedstawicielami młodzieży z rąk Starosty Zgierskiego  odebrała wspaniały puchar, pamiątkowy dyplom a także cenne nagrody. Warto dodać, że nasi uczniowie ustąpili miejsca tylko Liceum- SMS w Aleksandrowie Łódzkim.
  Pragniemy przypomnieć również, że od roku  2013 do 2016 , tj przez  4. lata z  rzędu nasza szkoła była Mistrzem Powiatu w  Licealiadzie Mistrzostw Młodzieży Szkolnej .

   

 • Dożynki Powiatowo-Gminne w Parzęczewie - 3.09.2017 r.

  Uczniowie I LO w Ozorkowie wzięli udział w  Dożynkach  Powiatowo-Gminnych w Parzęczewie  w dniu 3 września 2017 r.

 • 78 ROCZNICA BITWY W ORŁEJ

  12 września 2017 r. w miejscowości Orła odbyły się uroczystości

  związane z obchodami 78 rocznicy Bitwy w Orłej. Naszą szkołę

  reprezentował poczet sztandarowy w składzie Paulina Augustyniak,

  Aleksandra Młodak i Wiktor Gieraga oraz opiekun Witold Polak.

  Uroczystości rozpoczęły się mszą polową, następnie odczytano Apel

  Poległych  i złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterów walk w Orłej. Ważną

  częścią uroczystości było spotkanie z 98 letnim Bohaterem Bitwy w Orłej

  Panem Maksymilianem Kasprzakiem, który przypomniał wydarzenia z 1939

  roku. Uroczystości zakończyły się  występami uczniów Gimnazjum w

  Parzęczewie.

 • Uwaga!!!! Kiermasz podręczników

  Uwaga!!

  W bibliotece szkolnej „Przedwiośnie”  trwa kiermasz książek – podręczników szkolnych.

  Uczniów klas II i III , oraz absolwentów bardzo proszę o przynoszenie podręczników na kiermasz , aby młodsi koledzy mogli skorzystać z nich ……

  Kiermasz trwa od 05 września do 25 września…….

  N-l bibliotekarz E. Krasnopolska

strona:

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
  poniedziałek- 13.00-15.00
  piątek- 13.00-14.30

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć