Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Czwartek 18.04.2019
 • To był już piaty finał „Języków (nie)obcych”…

  To był już piaty finał „Języków (nie)obcych”…
  09.03.2019

  W dniu 1 marca 2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie odbył się finał piątej edycji konkursu językowo-kulturoznawczego „Języki (nie)obce”. 24 uczniów z klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjum stanęło w szranki w finałowej rozgrywce. Do rywalizacji przystąpili uczniowie reprezentujący zarówno szkoły z Ozorkowa, jak i Parzęczewa, Solcy Wielkiej, Modlnej, Leśmierza oraz Słowika. Osiem trzyosobowych drużyn odpowiadało na pytania dotyczące języków polskiego, angielskiego i niemieckiego oraz kultury tych państw.

  Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że mają szerokie horyzonty i zainteresowania oraz znają odpowiedzi na pytania dotyczące literatury fantasy, języków, geografii, sztuki, a nawet polityki. Po niezwykle wyrównanej walce, rozegraniu 5 rund pytań i dogrywce, zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie. Na drugim miejscu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie. Natomiast drużyna z Gimnazjum w Leśmierzu zakończyła rywalizację na miejscu trzecim. Dzięki sponsorom Starostwu Powiatowemu w Zgierzu, Miastu Gminie Ozorków i Bankowi Spółdzielczemu w Ozorkowie, laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

  Konkurs odbywał się w iście karnawałowej atmosferze. Oprawę muzyczną stanowiły występy zespołu Quiet Voices, w którym grają młodzi muzycy: absolwenci oraz obecni uczniowie naszego Liceum. Podczas gdy zespół Quiet Voices prezentował się w repertuarze anglojęzycznym, uczennice z młodszych klas Liceum zaśpiewały utwory niemieckich i francuskich wykonawców. Święto języków w I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie po raz kolejny okazało się być doskonałą okazją do spotkania różnych roczników uczniów z naszego regionu w atmosferze wzajemnej otwartości, ciekawości oraz szacunku.

  Gratulujemy laureatom i zapraszamy za rok!

 • Jezyki (nie)obce 2019
  09.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jezyki (nie)obce 2019.

 • Mistrzynie ortografii

  Mistrzynie ortografii

  W Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 7 lutego 2019r. uczennice naszej szkoły odniosły kolejny sukces! Marta Michalska  i Aleksandra Rutkowska jak zwykle nie zawiodły – w zmaganiach z trudną polską ortografią poradziły sobie znakomicie, zajmując odpowiednio I i III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka , nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Zgierzu.

 • Konkurs ortograficzny
  21.02.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs ortograficzny.

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  Szkolny Konkurs Ortograficzny

  W piątek 1 lutego 2019r.w naszym LO odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego, w którym wzięło udział trzynaścioro uczniów .Skala trudności dyktanda, tekst z licznymi ortograficznymi „haczykami” nie sprawiły żadnych problemów uczennicom kl. III C : Aleksandrze Rutkowskiej i Marcie Michalskiej ,które będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym  organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im .J. S. Cezaka  w Zgierzu.

  Gratulujemy serdecznie zwyciężczyniom  Oli  i Marcie, Michałowi Graczykowi z kl. IC , który zajął III miejsce  oraz wszystkim pozostałym uczestnikom .Mocno trzymamy kciuki za  sukces naszych uczennic w Konkursie Powiatowym.

 • Spotkanie GIODO
  21.02.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie GIODO.

 • „Twoje dane – Twoja sprawa”

  „Twoje dane – Twoja sprawa”

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie uczestniczą w ogólnopolskim programie „Twoje dane – Twoja sprawa”. We wtorek, 22 stycznia w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat ochrony danych osobowych, którą wygłosiła Inspektor Ochrony Danych p. Magdalena Zagozda.

 • Uwaga konkurs!

  Uwaga konkurs!
  23.01.2019

  Drodzy trzecioklasiści gimnazjów!

  Drodzy ósmoklasiści szkół podstawowych!

  Uwaga konkurs! - Obrazek 1Cała społeczność naszego liceum zaprasza Was serdecznie do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu kulturoznawczo-językowego „Języki (nie)obce”.   Celem konkursu jest pokazanie bogactwa i różnorodności kulturowej wybranych krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Tematyka konkursu obejmuje różne dziedziny wiedzy, co pozwoli Wam się wykazać zarówno wiedzą kulturoznawczą jak i językową. Konkurs przebiega w dwóch etapach: eliminacji szkolnych - w formie pisemnego testu wyboru, który będziecie pisać w swojej szkole 4 lutego i finałowym - drużynowym, organizowanym w I LO w Ozorkowie w formie ustnego quizu  w dniu 1 marca.

  Jeśli chcielibyście wziąć udział w konkursie zgłoście się do nauczyciela języka angielskiego lub niemieckiego w swojej szkole.

  Po więcej szczegółów odsyłamy do regulaminu konkursu https://1drv.ms/w/s!AlTB_mGEFHx-ny6pXQZCvdrgaArY

 • I LO podwójnym Mistrzem Powiatu w Piłce Siatkowej !!!

  I LO podwójnym Mistrzem Powiatu w Piłce Siatkowej !!!
  23.01.2019

  W dniach 16-18 stycznia 2019 roku na Hali MOSIR w Ozorkowie odbyła się Licealiada w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach powiatowych wzięło udział 8 drużyn żeńskich i 10 drużyn męskich. Reprezentacja naszej szkoły, zarówno żeńska jak i męska, wyszła z rozgrywek grupowych na 1. miejscu;  nie tracąc żadnego seta. W meczach półfinałowych drużyny naszej szkoły zmierzyły się;  żeńska  z LO Traugutta (2:0) , natomiast męska z SMS Aleksandrów (2:0).  W finale dziewczęta rozegrały mecz z reprezentacją LO Głowno(2:0) a chłopcy z  ZSZ Ozorków(2:1).
  Wygrane mecze finałowe dały naszym reprezentacjom Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej. Uzyskany sukces  pozwolił nam na awans do ½ finału wojewódzkiego.
  Oto reprezentacja naszej szkoły:

  Drużyna żeńska

  Drużyna męska

  1.Oliwia Bednarek 2c,

  2. Kaja Hefczyńska 3b,

  3. Zuzia Pietrzak 2a,

  4. Klaudia Lewandowska 2c,

  5. Zofia Włodarczyk 2c,

  6. Izabela Wierzbowska 3b,

  7. Aleksandra Pawlak 2c /Libero/

  1. Jan Jankowski 2a

  2. Seweryn Sztekmiller 1a,

  3. Patryk Pawlak 1a,

  4. Mateusz Wawrzyniak 1a,

  5. Albert Krzewiński 3b,

  6. Damian Świątkiewicz 1a,

  7. Kacper Gieraga 1a /Libero/

  8. Krystian Graczyk 2a/R/

  9. Szymon Graczyk 2a /R/

  10. Krystian Kania 3b/R/

  11. Sas Kacper 1a /R/

   

  Serdecznie gratulujemy !!!

  Dziękujemy także trenerom klubowym naszych uczniów !!! 

  Brawo Wy !!!

 • Z nauką i techniką za pan brat, czyli wycieczka do Łodzi

  Z nauką i techniką za pan brat, czyli wycieczka do Łodzi
  23.01.2019

  17 stycznia 2019 r. uczniowie I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Łodzi. W programie znalazły się Muzeum Geologiczne przy Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz kompleks EC1 Łódź - Miasto Kultury - zrewitalizowany i rozbudowany kompleks pierwszej łódzkiej elektrowni  z 1907 r.

  Uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji wygłoszonej przez dr. Marcina Krystka  o skałach i minerałach i ich pochodzeniu oraz obejrzeli  bogatą wystawę eksponatów z Polski i całego świata - była to ciekawa i nietypowa lekcja geologii i geografii. Duża dawka astronomii, jaką była podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego, sięgając do jego odległych granic w Planetarium EC1 podczas seansu „Najbliższe podwórko”, pozwoliła odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie jest w Drodze Mlecznej nasze miejsce, jak powstał Układ Słoneczny, czy też jaka jest przyszłość Słońca.

   W Centrum Nauki i Techniki uczestnicy wycieczki  m.in. rozpalali wirtualny ogień w wielkim kotle, wyruszyli na Międzynarodową Stację Kosmiczną w symulatorze lotów kosmicznych, a także doświadczyli zmniejszonej grawitacji na księżycu. Wiele innych atrakcji czekało na kilku piętrach dawnej elektrowni i elektrociepłowni łódzkiej.

 • WOŚP

  WOŚP
 • Świąteczne pozdrowienia z Warszawy

  Świąteczne pozdrowienia z Warszawy
  30.12.2018

  Nasi dzielni uczniowie wraz z Paniami Emilią Lipiec- Kuzańską, Blanką Kochańską i Ewą Krasnopolską, mimo nieprzewidzianych  trudności na autostradzie i kapryśnej pogody, dotarli do najpiękniejszych miejsc naszej stolicy z  niezwykłym przewodnikiem- Michałem Makuchowskim. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki Wojskowe oraz Stare Miasto, odbyli cudowną podróż wędrując szlakiem powstańczej Warszawy i Lalki Bolesława Prusa.

  Było wspaniale!

 • Efekt motyla i on...
  06.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Efekt motyla i on....

 • Butterfly effect i on... profesor Mariusz Bartosiak

  Butterfly effect i on... profesor Mariusz Bartosiak
  31.12.2018

  Czy wiecie, że trzepot skrzydeł motyla w Brazylii może spowodować tornado w Teksasie...?

   

  To było kolejne fascynujące spotkanie z Panem Profesorem, naszym przyjacielem z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, który przyjechał do naszej szkoły na zaproszenie Pani Emilii Lipiec- Kuzańskiej. 

  Na podstawie dramatu Arkadia Toma Stopparda, w którym współcześni naukowcy tropią ślady obecności lorda Byrona w posiadłości rodziny Croom, próbowaliśmy poznać przyczynę nagłego i tajemniczego wyjazdu tego poety z Anglii w 1809 r. Przyjrzeliśmy się teorii chaosu i przekonaliśmy się, że nie jest wiele warta wiedza, która nie jest również wiedzą o samym sobie...

  Dziękujemy za wyjątkowe spotkanie na granicy światów, za  nawiązania do klasyków literatury i filozofii, za obecność i czterogodzinną dyskusję!

                                                                                                  Humaniści

 • Wigilia po Twardowsku
  10.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia po Twardowsku.

 • Wigilia po Twardowsku

  Wigilia po Twardowsku
  28.12.2018

  Z okazji Świat Bożego Narodzenia humaniści z II b wraz z przyjaciółmi z klas Ib, I c, II a oraz  III a   przygotowali spektakl poetycko­ muzyczny inspirowany twórczością Jana Twardowskiego, bo wiersze księdza poety budzą nadzieję, że ludzie w tym wyjątkowym czasie zaczynają wierzyć, że na świecie jest więcej dobra niż zła i dzięki temu stają się lepsi nie tylko na ten jeden dzień.

  Całość dopełniły piękne kolędy i piosenki. Było refleksyjnie i zabawnie.

  Po przedstawieniu niezwykle ciekawy wykład na temat bożonarodzeniowej symboliki w różnych tekstach kultury wygłosiła pani profesor Agnieszka Kobrzycka­ pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, opiekunka Koła Naukowego Miłośników Oświecenia i wieloletnia przyjaciółka naszej szkoły.

   

  Piękną dekorację wykonała Paulina Kowalczyk, oprawą muzyczną zajęła się niezawodna Paulina Krzewińska, całość przy udziale całego zespołu wyreżyserowała pani Emilia Lipiec​​ Kuzańska.

 • Życzenia świąteczne i noworoczne

  Życzenia świąteczne i noworoczne

  Jak obyczaj każe stary, według przodków naszej wiary,

  Pragnę złożyć Wam życzenia w dniu Bożego Narodzenia.

  Niech ta gwiazdka betlejemska, co przyświeca nam o zmroku,

  Doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

  Te życzenia w imieniu społeczności szkolnej składa

  dyrektor Anna Plaskota

strona:

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
  poniedziałek 12.00-14.00
  wtorek 12.00-14.00
  piątek 12.00-14.00


  Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
  poniedziałek 14.00-15.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć