Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

Środa 20.09.2017
 • Uroczystośc zakończenia roku klas III 2017

  27 kwietnia 2017 r. podczas uroczystej akademii przygotowanej przez klasę II c i II b wraz z opiekunami panią Mają Fabiańską oraz panem Januszem Czaplińskim świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie klas trzecich:

  klasy IIIa – z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i informatyki,

  klasy IIIb, z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego,

  klasy IIIc – z rozszerzonym programem nauczania matematyki, biologii i chemii.

  W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście p. Wojciech Brzeski -Członek Zarzadu Powiatu Zgierskiego oraz p. Krzysztof Jurek-Przewodniczacy Komisji Oświarty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Zgierskiego.

  Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor Anna Plaskota wspólnie  z Członkiem Zarzadu Powiatu Zgierskiego p. Brzeskim oraz  wychowawcami wręczyła świadectwa, nagrody i wyróżnienia dla uczniów klas maturalnych.

  Najlepsze wyniki w ciągu trzech lat nauki osiągnęli: Julian Augustyniak, kl. IIIa  i Aleksandra Jurkiewicz, kl. IIIb  zostali wytypowani do stypendium „Nasz Prymus”, przyznawanego przez starostę zgierskiego uczniom szkół powiatowych za najlepsze wyniki w nauce.

  Bardzo dobrymi wynikami w nauce, czyli średnią powyżej 4,5 na zakończenie szkoły, mogą poszczycić się ponadto uczniowie:

  Bartłomiej Graczyk, kl. IIIa 

  Dominika Król, kl. IIIc

  Bartłomiej Grzelak, kl. IIIa

  Wiktoria Jarosik, kl. IIIc

  Izabela Raczyńska, kl. IIIa

  Marcin Michałowski, kl. IIIa

  Dawid Meresinski, kl. IIIb

  Rodzicom najlepszych uczniów Dyrektor szkoły, p. Anna Plaskota wręczyła listy gratulacyjne.

  Podziękowania za wkład pracy i odniesione sukcesy otrzymali od p. Emilii Lipiec-Kuzańskiej, za pasję okazaną w Teatrze Szkolnym -  Aleksandra Jurkiewicz, Agnieszka Mroziak, Katarzyna Szadkowska i Dawid Meresiński, a od p. Witolda Polaka, za szczególne zaangażowanie w pracę w Szkolnym Kole PCK - Dominika Król i Patrycja Pakulska.

  Dyplomy dla finalistów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja” odebrali Marcin Michałowski, kl. IIIa i Dominika Król, kl. IIIc.

  Jak co roku duża grupa uczniów została wyróżniona za sukcesy sportowe. Dzięki nim oraz absolwentom z ubiegłych lat, nasza szkoła już po raz IV została Mistrzem Powiatu Zgierskiego w Licealiadzie.
  Dyplomy dla najlepszych sportowców otrzymali Natalia Szmigiel, kl. IIIa i Dawid Meresinski, kl. IIIb.

  Wszystkim absolwentom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za aktywny udział w życiu szkoły. Wasze sukcesy na trwałe wpisały się w karty historii naszej szkoły.

  Więcej informacji  o uroczystości zakończenia roku szkolnego klas III I LIceum Ogólnokształcacego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie  znajda Państwo pod linkiem http://www.lo-ozorkow.pl/news/#208 lub na stonie www Starostwa Powiatowego w Zgierzu http://www.powiat.zgierz.pl/aktualnosci/kwiecien-2017/juz-za-tydzien-matura#cnt.

   

 • DORADZTWO ZAWODOWE W I LO

  Wizyta uczniów na UMEDzie, w SAN, na PŁ

   i spotkania z doradcami zawodowymi z MCIZ

   

   

  W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie I LO wzięli udział w warsztatach z doradcami zawodowymi, a także spotkaniach organizowanych przez uczelnie wyższe.

  Dnia 8 marca br młodzież I LO mogła zapoznać się ofertą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podczas Dni Otwartych organizowanych przez uczelnię. Dnia 15 marca uczniowie odwiedzili Społeczną Akademię Nauk w Łodzi, a 6 kwietnia wzięli udział w Festiwalu Nauki na Politechnice Łódzkiej. W dniach 14 marca i 21 marca uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Łodzi p. Anną Przewoźniak i p. Piotrem Łosiem.

  Wszystkie powyższe działania umożliwiły naszym uczniom bliższe zapoznanie się z uczelniami wyższymi, a także pomogły dokonywać właściwego wyboru dalszej ścieżki kariery zawodowej.

   

 • Juz za tydzień matura.

  Na tydzień przed maturą, pierwszych absolwentów powiatowych szkół z rocznika 2016/2017, pożegnała społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie. – Jak to w życiu bywa, wszystko ma swój początek i koniec – mówiła Anna Plaskota - dyrektor szkoły. – Dzisiaj świadectwa ukończenia szkoły otrzyma 84 uczniów, którzy 1 września 2014 r. rozpoczęli naukę w naszym liceum.

  Aż 9 osób otrzymało świadectwa z tzw. czerwonym paskiem. Najlepsze wyniki w nauce osiągnęli: Julian Augustyniak ze średnią 5.06, Aleksandra Jurkiewicz – 5.0 oraz Dominika Król – 4,94. Tym samym Julian i Aleksandra zostali nominowani, przez Radę Pedagogiczną, do nagrody starosty zgierskiego „Nasz Prymus”.

  Uroczyste wręczenie świadectw, podziękowań i dyplomów dla absolwentów ozorkowskiego LO odbyło się w auli szkolnej, w obecności Rady Pedagogicznej, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości. Organ prowadzący powiatową szkołę reprezentowali: Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz Krzysztof Jurek – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Zgierskiego, którzy absolwentom życzyli wysokich wyników z matury, dostania się na wymarzone kierunki studiów oraz podejmowania właściwych życiowych decyzji.

  Koło teatralne działające w szkole przygotowało przedstawienie oparte na motywach „Snu nocy letniej”. Następnie goście zostali przeniesieni do „Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Ozorkowie”, w której z okazji zakończenia roku, zostały przyznane magiczne tytuły m. in. „za niezwykłe wnętrze” Konradowi Przygońskiemu, „za bycie typową blondynką” Martynie Wiktorowskiej, „dla najbardziej denerwującego maturzysty tego roku” Milanowi Chylińskiemu, „dla najprzystojniejszego maturzysty” Arturowi Sadokowi, czy „dla najsympatyczniejszego maturzysty” Izabeli Raczyńskiej. Niezwykłe tytuły tegoroczni absolwenci otrzymali z rąk przybyłych na uroczystość specjalnych gości z Hogwardu – Harrego Pottera, profesora Severus’a Snape’a, gajowego Hagrida, czy Gabrielli Delacour. Dyplomy nominowanym wręczała Jęcząca Marta.

  .

  Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości p. Jolanty Łęczewskiej -Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 • Drodzy Maturzyści,

  Każdego dnia egzaminu maturalnego przychodzicie do szkoły najpóźniej o godz. 8.30, przynosicie ze sobą na każdy egzamin dowód osobisty(PESEL) i czarny długopis. Na egzamin z geografii, fizyki, historii, biologii, wos-u powinniście dostarczyć materiały i przybory pomocnicze zgodnie z komunikatem Dyrektora CKE do 28 kwietnia 2017r. Szkoła zapewnia następujące pomoce: słowniki ortograficzne i poprawnej polszczyzny oraz wybrane wzory z matematyki, chemii biologii, fizyki (formuła nowej matury).
  Na egzamin oczekujecie przed pracowniami wskazanymi w harmonogramie, który znajduje się w gablocie przy bibliotece szkolnej.

  Maturzyści, miesiąc maj bywa bardzo kapryśny, dlatego proszę obserwujcie prognozę pogody na każdy dzień egzaminu pisemnego  i ubierajcie się stosownie do temperatury.W szczególności osoby zdające na sali gimnastycznej (nr 31) powinny ubierać się cieplej.
  W maju, w trakcie trwania egzaminów maturalnych szkoła nie korzysta z ogrzewania miejskiego.


  Anna Plaskota
  Dyrektor szkoły

 • Ocalić od zapomnienia.

  Ocalić od zapomnienia.

  W dniu 11 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyły się obchody 77 rocznicy zbrodni katyńskiej. Uroczystość uświetniło zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przy pomniku- „Dębie Pamięci” dla  uhonorowania pamięci  Posterunkowego Policji Państwowej Mieczysławowi Guzendzie, zmarłego  w obozie zagłady w Ostaszkowie. Pomnik jest symbolem zbrodni dokonanych przez okupanta sowieckiego i świadectwa dla przyszłych pokoleń.

  Dyrektor wraz z nauczycielami i uczniami klas pierwszych w obecności przedstawicieli  Szwadronu im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitiańskich w Ozorkowie- Pana Stanisława Frątczaka i Pana Stanisława Szamałka złożył kwiaty i zapalił znicz.

                  

 • Srebrny głos dla Katarzyny Kołodziejczak w XV ŁÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI FRANCUSKIEJ PLEIN CHANT

  Mamy zaszczyt oznajmić, że uczennica drugiej klasy naszego Liceum, Kasia Kołodziejczak zaśpiewała piosenkę Carli Bruni pt. L’excessive i zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki francuskiej Plein Chant w Łodzi. Tym samym zdobyła tytuł Voix d’argent (Srebrny głos). Organizatorami konkursu są XIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, Politechnika Łódzka, Institut Français i Alliance Française w Łodzi.

  Spośród 35 uczestników konkursu, pochodzących ze szkół z całego województwa łódzkiego, we wtorek 4 kwietnia jury konkursu wyłoniło w kategorii wiekowej 17-22 lata siedmioro finalistów, którzy w sobotni wieczór w koncercie finałowym walczyli o Grand Prix festiwalu. W eliminacjach wzięli udział również Marcelina Brygier w piosence Pomme „Sans toi” oraz  Angela Fliszewska w duecie z Justyną Sobczak w piosence Louane „Jour 1” z akompaniamentem Tomasza Wojtkiewicza.

  Laureatce i pozostałym uczestnikom konkursu Plein Chant z I LO w Ozorkowie serdecznie gratulujemy!!!

  Maja Fabiańska

 • Z WIZYTĄ NA WYDZIALE CHEMII UŁ

  21 marca uczniowie z klas IIc i IIIc odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. 
  Młodzi miłośnicy chemii wysłuchali najpierw wykładu dr L. Leszczyńskiego na temat miareczkowania alkacymetrycznego, a zaraz po wykładzie przystąpili do ćwiczeń praktycznych w laboratorium, pod czujnym okiem pracowników katedry.

  W grupach dwuosobowych uczniowie przeprowadzali eksperymenty związane z miareczkowaniem - poradzili sobie z nimi świetnie. Dzięki takim zajęciom świat chemii staje się bliższy, ciekawszy i bardziej zrozumiały.

  MM
   

 • X Powiatowe Targi Edukacyjne w Zgierzu

  28.03.2017 r. nasza szkoła wzięła udział w X Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w hali sportowej MOSIR w Zgierzu.

  W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. starosta zgierski Bogdan Jarota, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – Adam Świniuch oraz Jacek Brzeziński – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

  Reprezentanci szkół przedstawiali oferty edukacyjne swoich placówek, starając się przekonać gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w ich szkole.

  Podczas indywidualnych konsultacji przedstawialiśmy atuty naszej szkoły udowadniając każdemu, że nauka w I LO to przyjemność i satysfakcja z dokonanego wyboru.

  Wśród 22 wystawców oferta I LO w Ozorkowie spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przyciągnęliśmy uwagę gimnazjalistów naszym stanowiskiem promocyjnym  oraz mistrzowskim popisem aktorskim w spektaklu „Galeria” .

  Zespół I LO spisał się na medal zdobywając ex aequo II miejsce i nagrodę rzeczową – mini wieżę Blaupunkt.

  BRAWO!!!

 • Rekolekcje wielkopostne

  Szanowni Rodzice i Uczniowie


  Zgodnie z  10 Rozporządzenia MEN  z dnia 14 kwietnia 1992r               w sprawie  warunków i sposobu organizowania  nauki religii w szkołach, komunikatem MEN z 17 lutego 2016r. oraz w porozumieniu z organizatorem  rekolekcji Proboszczem Rzymskokatolickiej Parafii św. Józefa, dyrektor szkoły informuje:

  I. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z religii rzymsko katolickiej           w szkole    w dniach     3, 4, 5,  kwietnia 2017r.  uzyskują częściowe zwolnienie  z zajęć szkolnych w celu odbycia rekolekcji. W pozostałym czasie uczniowie  będą uczestniczyć  w zajęciach, zgodnie z planem zajęć szkolnych:

  1.godzina lekcyjna- zgodnie z planem
  po pierwszej godzinie lekcyjnej /8.45/  wyjście do kościoła.
  2.   godzina lekcyjna- nauka rekolekcyjna w kościele i powrót
  3,4,5,6,7,8 godzina lekcyjna- zajęcia zgodnie z planem lekcji.

  II.Uczniowie, którzy nie uczęszczają na zajęcia z religii w dniach 3,4,5 kwietnia 2017r. mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych zgodnie z planem lekcji.

   

   


  Z poważaniem
  Anna Plaskota
  Dyrektor szkoły

   

 • Nagroda Specjalna dla "Galerii" Koła Teatralnego z naszej szkoły

  Na  Powiatowym Festiwalu Małych Form Teatralnych Apli - papli 2017 organizowanym przez MDK  w Ozorkowie nasze Koło Teatralne otrzymało Nagrodę Specjalną za spektakl Galeria, zaś  Michał Zuchniewicz zdobył tytuł najlepszego aktora.

   

  Tekst XIX- wiecznego opowiadania Ludwika Sztyrmera  Frenofagiusz i Frenolesty  z niezwykłym wyczuciem uwpółcześniła  uczennica klasy III  humanistycznej Ola Jurkiewicz . Dzięki niej królestwo pożeracza ludzkich mózgów z tekstu sprzed prawie 200 lat zamieniło się na naszej scenie w w miejsce rozważań o słabości konstrukcji współczesnej ludzkiej psychiki, dzisiejszym szaleństwie i  obsesji.

   

  Okazało się, że czasem na scenie nie trzeba nic mówić, żeby stworzyć doskonałą postać. Dowiedli tego biorący udział w pantomimie aktorzy- Dawid Meresiński jako Pilot, Ola Jurkiewicz- jako Bańka oraz  Filip Kochański jako Artysta.

  Brawurowo zagrały swoje role Kasia Szadkowska, Angela Fliszewska i Marcela Brygier- słudzy pożeracza mózgów. Właścicielkę Galerii bezbłędnie zagrała Aga Mroziak, a w postacie Turystów wcielili się doskonali Tomek Wojtkiewicz  i Michał Zuchniewicz.

  Oprawą muzyczną zajął się zdolny muzyk Kacper Chałagus, który dobrał motywy muzyczne i  zadbał o akompaniament.

  Przedstawienie spotkało się z z dużym zainteresowaniem naszej szkole oraz w gimnazjach w Ozorkowie, Solcy Wielkiej i Parzęczewie.

   

  Czy współczesny świat jest (a przynajmniej bywa) domem wariatów?

  Zgodzili się co do tego aktorzy, widzowie oraz reżyser spektaklu –

  pisząca te słowa Emilia Lipiec- Kuzańska

 • UKAZAŁ SIĘ KOLEJNY NUMER GAZETKI

  Zapraszamy do lektury kolejnego numeru gazetki szkolnej "JODEŁKA"

 • Turniej Gier E-sportowych Warecka Cup

  Nasza szkoła bierze udział w Łódzkim Turnieju Gier E-sportowych Warecka Cup., do którego wystawiliśmy dwie drużyny. Rozgrywki dotyczą  gier: Counter Strike: GO oraz Leauge of Legends.

  Pierwszy etap turnieju to rozgrywki online, który zakończył się dla nas sukcesem. Drużyna CS (skład: Filip Piechocki, Michał Staniszewski, Krystian Kania, Łukasz Karolak, Tomasz Wyderka, Jan Gąsiorowski) wyszła ze swojej grupy w której zajęła 2 miejsce. Drużyna  Leauge of Legends (skład: Jonasz Zasowski, Konrad Dośpiał, Piotr Wajer, Michał Michalak, Mateusz Walczak, Tomasz Wojtkiewicz) wygrała baraże o wyjście z grupy i z 2 miejsca również przechodzą do następnego etapu.

  Drugi  etap   turnieju  to   rozgrywki  lanowe.  Nasze dwie drużyny  pojadą  do  ZSP  nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Wareckiej 41  w  Łodzi dumnie   reprezentować   nasze  liceum. Trzymamy kciuki i kibicujemy!!!

  Przesyłam także link do strony tego turnieju: http://www.wareckacup.pl/

   Jonasz Zasowski

 • SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

   „Humaniści” z I LO poznają twórczość sławnych łódzkich artystów awangardowych - Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego.

  W ramach zajęć z edukacji filmowej i wiedzy o kulturze klasa II b pojechała do kina Cinema City na ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki”, opowiadający o zmaganiach artysty Władysława Strzemińskiego z opresyjnym reżimem PRL.

  Po seansie uczniowie udali się do Muzeum Sztuki ms2, aby podczas warsztatów poszerzyć wiedzę o życiu i twórczości słynnych łodzian: W. Strzemińskiego i  K. Kobro. Na ekspozycji muzealnej uczniowie obejrzeli ich dzieła, poznali koncepcję tworzenia rzeźby Katarzyny Kobro i teorię widzenia Władysława Strzemińskiego. Odkryli również co oznacza tajemniczy neonowy napis w oknach ms2.

  Maja Fabiańska

 • FORUM W PARZĘCZEWIE

  8 lutego uczniowie naszego LO wzięli udział w odbywającym się corocznie w Gimnazjum w Parzęczewie FORUM pn. „Szkoła marzeń - drogą do sukcesu”, poświęconym preorientacji zawodowej.

  W FORUM uczestniczyło wiele szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Ozorkowa, Zgierza, Łęczycy, Poddębic, Aleksandrowa Łódzkiego, Łodzi, Piątku i Zduńskiej Dąbrowy.

  Reprezentanci szkół przedstawiali oferty edukacyjne swoich placówek, starając się przekonać gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w ich szkole.

  Aby zaprezentować ofertę naszego liceum, na FORUM w Parzęczewie pojechali uczniowie klasy I A i II A, pod opieką anglistki p. Blanki Kochańskiej, która zajmuje się również doradztwem zawodowym.

  Podczas indywidualnych konsultacji przedstawialiśmy atuty naszej szkoły udowadniając każdemu, że nauka w I LO to przyjemność i satysfakcja z dokonanego wyboru.

  Zachęcamy: „Poczuj Moc i Dołącz do Nas"!

   

 • Wystawa, konkurs literacki i plastyczny oraz historyczna gra szkolna.

  „Inka” w I Liceum Ogólnokształcącym

  We współpracy z Gdańskim Oddziałem IPN pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy 14 lutego w budynku I  przy ul. Traugutta 1 w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego odbył się finał trwającej ponad dwa tygodnie akcji edukacyjnej, której celem było przybliżenie faktów z życia Danuty Siedzikówny „Inki”, okoliczności jej śmierci  oraz  problemu Żołnierzy  Wyklętych. Akcji przyświecało motto- „Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się, jak trzeba.”

  W tym czasie w szkole gościła wystawa, którą z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem obejrzała młodzież  liceum oraz  gimnazjaliści z Ozorkowa, Parzęczewa i Solcy Wielkiej , a także uczniowie szkół podstawowych. Po wystawie uczniów oprowadzała dyrektor szkoły Anna Plaskota.

  14 lutego odbyła się również przygotowana przez młodzież oraz druha Zbigniewa Malinowskiego i  nauczycielkę historii Katarzynę Kuleszę historyczna gra szkolna, w której wzięło udział 7 drużyn. Uczestnicy poznawali życie „Inki” od dzieciństwa aż po tragiczną śmierć na dziesięciu stacjach. Wykonywali w tym czasie  zadnia, min. rozszyfrowywali informacje, robili opaski z biało- czerwoną flagą, składali przysięgę.

  Uczestnicy  gry szkolnej wykazali się przy tym imponującą wiedzą na temat „Inki”.

  Na zakończenie spotkania z „Inką” został podsumowany konkurs artystyczny zatytułowany ”Inka. Zachowałam się jak trzeba”, na który wpłynęło 38 prac plastycznych i 41 literackich ze szkół  Miasta i Gminy Ozorków. Prace zachwyciły dojrzałością i zaangażowaniem oraz wnikliwą oceną czasów, w których przyszło żyć i umrzeć Danucie Siedzikównie.  Pokazały, jak wartościowa i współczesna  jest dla młodzieży postawa rówieśniczki sprzed siedemdziesięciu lat.

  Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła inscenizacja procesu „Inki”przygotowana przez Koło Teatralne  pod opieką polonistki Emilii Lipiec- Kuzańskiej.

  W przygotowanie uroczystości zaangażowała się cała społeczność szkolna.

  Serdeczne podziękowania Szkoła składa sponsorom- fundatorm nagród, którymi są:

  Prezes Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ozorkowie Pan Piotr Piętka

  Prezes Banku Spółdzielczego w Ozorkowie Pan Władysław Starzyński

  oraz Zakład Piekarsko- Ciastkarski DANA

  Wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu wystawy w naszej szkole składamy serdeczne podziękowania.

 • WARSZAWA KULTURALNIE

  Klasy IIIB, IIIC oraz IIC we wtorek 31 stycznia wzięły udział w wycieczce do Warszawy. 
  W stolicy uczniowie zwiedzili Niewidzialną Wystawę, jedną z trzech tego typu ekspozycji w Europie, która na godzinę zmienia każdego w niewidomego i uświadamia jak czuje się osoba, która nie widzi oraz z jakimi problemami zmaga się na co dzień. Młodzieży bardzo podobało się to doświadczenie. 
  Kolejnym punktem wyjazdu była Biblioteka Uniwersytecka, gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z wypożyczalni, czytelni oraz zbiorów specjalnych. Gwoździem programu był kultowy musical „Metro” w teatrze „Studio Buffo”, przyjęty przez widzów z ogromnym entuzjazmem. 
  Wycieczkę zakończył mroźny, lecz przyjemny spacer pod Zamek Królewski.

  Aleksandra Jurkiewicz, III B

 • Otwarci na Świat

   

  W latach 2015-2016 nauczyciele  I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie realizowali projekt ‘Otwarci na Świat’ w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER „Zagraniczna Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej” przy współpracy z instytucją koordynującą - Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

   

  Głównym celem projektu było rozwinięcie potencjału nauczycieli poprzez ich udział w ponadnarodowych mobilnościach. Realizacja projektu w ogromnym stopniu umożliwiła rozwinięcie umiejętności językowych nauczycieli ILO, pozwoliła na podniesienie kompetencji zawodowych w zakresie dydaktyczno-wychowawczym poprzez poznanie najnowszych metod i form pracy nauczycieli z innych państw europejskich oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie planowania edukacji. Znaczący wpływ miała również  na wzrost atrakcyjności placówki, poszerzenie wiedzy na temat procesów integracyjnych w Europie, ale przede wszystkim podniosła europejski wymiar naszej szkoły. W roku 2016 nauczycielka języka niemieckiego Pani Aneta Geraga uczestniczyła w kursie szkoleniowym z zakresu metodyki nauczania języka niemieckiego w  szkole HORIZONTE w Regensburgu. Dzięki uczestnictwu w kursie zapoznała się z innowacyjnymi metodami aktywizującymi ucznia, technikami znacznie wpływającymi na podniesienie motywacji wśród uczniów, a także nawiązała współpracę z nauczycielami z innych państw europejskich. Dzięki wizycie studyjnej w Bournemouth w Wielkiej Brytanii dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie Pani Anna Plaskota oraz nauczycielka języka francuskiego Pani Maja Fabiańska miały możliwość obserwacji form i charakteru warsztatu pracy dyrektora placówki a także zasad funkcjonowania systemu administracji w szkole angielskiej.  Nauczyciel-bibliotekarz Pani Ewa Krasnopolska, nauczycielki wychowania fizycznego Pani Agata Kokot Brygier i Pani Kamila Łuczak, a także Pani Aneta Wajer nauczycielka matematyki i Pani Ewa Nitecka-Zientarska nauczycielka języka niemieckiego dzięki udziałowi w kursach szkoleniowych Bi-Component w Bournemouth i Poole w Wielkiej Brytanii wzbogaciły swój warsztat pracy o nowe doświadczenia poprzez obserwację metod i technik nauczania własnego przedmiotu, wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich, a także podniosły własne kompetencje językowe i umiejętności interpersonalne. Koordynatorem projektu w ILO była Pani Blanka Kochańska.

  Udział w projekcie stworzył możliwości rozwoju szkoły poprzez przeszkolenie pozostałych nauczycieli, poszerzenie wachlarza nowoczesnych metod, narzędzi i materiałów edukacyjnych, co w znacznym stopniu przekłada się na efektywność nauczania w naszej placówce. Jesteśmy ‘Otwarci na Świat’.

   

                                                                             Tekst: Blanka Kochańska

 • Konkurs "Od ignoranta do eleganta"

  Serdecznie zapraszamy do zainteresowania młodzieży V edycją Ogólnopolskiego konkursu na krótkometrażowy film promujący zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”.

   

  W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu temat prac konkursowych jest dowolny. Przykładowe tematy filmów określa regulamin, nie jest to jednak zamknięta lista. Filmy mogą być bardzo różnorodne.

   

  Do pracy nad filmem szczególnie zachęcamy zespoły pod opieką wychowawców klasowych, nauczycieli języka polskiego, przedmiotów artystycznych, wiedzy o kulturze czy też opiekunów kół zainteresowań.

   

  Konkurs w latach poprzednich objęty był patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Starosty Bełchatowskiego, Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, Wójta Gminy Kleszczów oraz Niezależnej Telewizji Lokalnej w Radomsku. W tym roku również podjęto działania mające na celu ich uzyskanie.

   

  Prace konkursowe należy przesłać do 28 kwietnia 2017 r. Gala finałowa, na której ogłoszone zostaną wyniki, odbędzie się 2 czerwca 2017 r. Wszystkie szczegóły związane z zasadami uczestnictwa i wymogami pracy konkursowej, kryteria oceny oraz zasady nagradzania i prezentacji prac laureatów znajdą Państwo w regulaminie konkursu.

  Aktualne informacje na temat konkursu oraz plakat z logami patronów można znaleźć na stronie organizatora: www.zspkleszczow.pl oraz pod adresem: ignorant-elegant@zspkleszczow.pl. Na stronie szkoły dostępne są także filmy nagrodzone w poprzednich edycjach.

  Zapraszamy do śledzenia fanpage’a: https://www.facebook.com/Konkurs-Od-ignoranta-do-eleganta-1561430277480292/

   

   

  Osoba odpowiedzialna: Agnieszka Kukieła (a.kukiela@zspkleszczow.pl) Lena Wojewoda-Pokora (l.pokora@zspkleszczow.pl)

   

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

  ul. Sportowa 8

  97-410 Kleszczów

  (0-44) 731-65-6

   

   

  Warto skorzystać z: 1. http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero/news/jak-zrobic-wlasny-film 2. http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/jak-zrobic-film-0

 • Z ORTOGRAFIA ZA PAN BRAT

  Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym: Aleksandra Jurkiewicz z kl. III B została zwyciężczynią, a Aleksandra Rutkowska z kl. I C zajęła III miejsce.

  Zanim obydwie laureatki mogły zaprezentować swoje umiejętności ortograficzne w konkursie powiatowym wygrały eliminacje szkolne, pokonując dwadzieścia osób z klas I- III.

  Gratulujemy!

 • Wystawa "Niezłomna, wyklęta,przywrócona do pamięci Danuta Siedzikówna. "INKA" 1928-1946

  W dniach 7-8.02.2017r. w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie odbyła się prezentacja wystawy pn. "Niezłomna, wyklęta,przywrócona do pamięci Danuta Siedzikówna. "INKA" 1928-1946, przygotowana  we współpracy LO z Instytutem Pamięci Narodowej. Ekspozycja składa się z 18 plansz, na których zobaczyć można fotografie z dzieciństwa i działalności sanitariuszki w AK.  W wernisażu wzięli udział uczniowie I LO oraz klasy I, II i III Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Ozorkowie z opiekunami.

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
  poniedziałek- 13.00-15.00
  piątek- 13.00-14.30

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć