Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Piątek 17.08.2018
 • Aleksandra Rutkowska z I LO w Ozorkowie najlepsza w powiecie w wiedzy pożarniczej

  Aleksandra Rutkowska z I LO w Ozorkowie najlepsza w powiecie w wiedzy pożarniczej

  11 kwietnia 2018 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Zgierzu odbyły się eliminacje powiatowe XLI Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Ola Rutkowska, która będzie reprezentowała nas i powiat zgierski na eliminacjach wojewódzkich OTWP 23IV2018 r. w Wolborzu. Gratulacje !!!

  Aleksandra Rutkowska z I LO w Ozorkowie najlepsza w powiecie w wiedzy pożarniczej - Obrazek 1

 • Konkurs Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych – edycja 2017/2018

  Konkurs Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych – edycja 2017/2018

     11kwietnia 2018r.w progach naszego LO gościliśmy uczestników Konkursu Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych – w tegorocznej edycji sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się :p. Bogdan Jarota – Starosta Powiatu Zgierskiego, p. Adam Świniuch – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz p. Robert Chocholski – Sekretarz Miasta Zgierza.

   W jury zasiedli : przewodniczący –prezes TPZ p. Adam Zamojski , p. Dorota Abramczyk – dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu, p. dr hab. Agnieszka Kobrzycka  z Wydziału Filologicznego UŁ, p. Robert Starzyński  - dyrektor Muzeum Miasta Zgierza, p Jolanta Antczak – nauczycielka LO.

  Nad przygotowaniem, organizacją i merytoryczną stroną konkursu czuwały p. Małgorzata Czotyrbok i p. Ewa Krasnopolska przy wsparciu p. Emilii Lipiec – Kuzańskiej i p. Ewy Niteckiej – Zientarskiej.

  Rywalizacja sześciu zespołów uczniów okazała się niezwykle wyrównana, dlatego niezbędna była dodatkowa runda pytań, która pozwoliła na ostateczne rozstrzygnięcie wyników konkursu:

  I miejsce zdobyli J. Kaczmarek i P. Cajdler – uczniowie SLO im. R. Traugutta w Zgierzu (opiekunowie : p. S Mikołajczyk i p.J. Kapusta);

  II miejsce – K. Sobczyk i K. Ciołkiewicz z ZS nr 1 im J.S. Cezaka w Zgierzu (opiekun: p.R.Ornowska);

  III miejsce – M. Michalska i W. Kołudzka (opiekunowie: p. M. Czotyrbok i p.E. Krasnopolska).

  Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni upominkami oraz zaproszeniem na wycieczkę „Śladami Stefana Żeromskiego”, wręczonym w imieniu Organizatorów przez p. A.Zamojskiego - prezesa TPZ.

  Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego - patrona naszej szkoły.

 • Uczciliśmy 78. rocznicę zbrodni katyńskiej

  Uczciliśmy 78. rocznicę zbrodni katyńskiej

  10 kwietnia uczciliśmy  pamięć ofiar sowieckiej zbrodni z 1940 r. zwanej mordem katyńskim, zarówno tych, których ekshumowano ze zbiorowych mogił, jak i tych, których ciał do dziś  nie odnaleziono. Społeczność szkolna  zgromadziła się wokół dębu pamięci Mieczysława Guzendy- funkcjonariusza Komisariatu Policji Państwowej w Ozorkowie, który zmarł w 1939 r. w Ostaszkowie i którego symboliczny grób został przed ośmiu laty powierzony licealistom. W apelu wzięli udział Panowie Stanisław Frątczak i Stanisław Szamałek- członkowie  grupy rekonstrukcyjnej 2. Pułku Szwoleżerów Rokitiańskich. Uroczystość poprzedził prowadzony przez nich cykl lekcji dotyczących historii II wojny światowej. Serdecznie dziękujemy!

  Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią, Panią Emilią Lipiec- Kuzańską.

 • POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

  POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

  10 kwietnia 2018 r. uczniowie I LO wzięli udział w XI Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej MOSIR w Zgierzu. Podczas targów zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zgierskiego oraz uczelnie wyższe. 

  Z zaproszenia do odwiedzenia targów i zapoznania się z przygotowanymi propozycjami edukacyjnymi skorzystali gimnazjaliści, tegoroczni maturzyści oraz rodzice uczniów. Chcąc poznać ofertę szkół wyższych i zaplanować swoją przyszłą ścieżkę edukacyjną, również uczniowie naszej szkoły z klas I A, I C i II A  wzięli udział w targach.

  Cieszymy się, ze oferta naszej szkoły spotkała się z zainteresowaniem wśród odwiedzających, a stoisko przygotowane przez p. Anetę Wajer i p. Małgorzatę Pawlak wraz z uczniami kl. I A zdobyło wyróżnienie – zestaw muzyczny Philips. Podczas indywidualnych konsultacji przedstawialiśmy atuty naszej szkoły udowadniając każdemu, że nauka w I LO to przyjemność i satysfakcja z dokonanego wyboru.

  POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE - Obrazek 1POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE - Obrazek 2POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE - Obrazek 3

 • Profesor Mariusz Bartosiak, humaniści i Calderon de la Barca

          Profesor Mariusz Bartosiak, humaniści i Calderon de la Barca

   

  To było niezwykłe spotkanie. Historia polskiego księcia Zygmunta więzionego przez całe życie w samotnej wieży na rozkaz obawiającego się spełnienia strasznej przepowiedni króla Bazylego wydaje się mroczna i szalona. Dzięki profesorowi Bartosiakowi humaniści zobaczyli „Życie snem” jako metaforę rodzenia się świadomości i triumfu wolnej woli. Czterogodzinne(!) warsztaty  były szukaniem ukrytych sensów i  błyskotliwą grą z motywami kulturowymi. Uczestników rozpalały dyskusje, żadna z interpretacji nie była oczywista. Takiej atmosfery na warsztatach życzy sobie każdy nauczyciel.

  Podziękowania dla charyzmatycznego prowadzącego i twórczych uczestników z klas I b i II b !

                                                                                                     Emilia Lipiec- Kuzańska

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

  Udany udział uczniów I LO w Ozorkowie w eliminacjach miejskich

  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

   

  23 marca 2018 r. w świetlicy JRG PSP w Ozorkowie odbyły się eliminacje

  miejsko-gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Młodzież

  rozwiązywała test złożony z 30zadań dotyczący ochrony przeciwpożarowej,

  historii straży pożarnej, sprzętu strażackiego, pierwszej pomocy itp. W

  kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczniowie I LO im. Stefana

  Żeromskiego w Ozorkowie zajęli miejsca I-IV. Pierwsze miejsce i awans do

  eliminacji powiatowych zdobyła Aleksandra Rutkowska, na kolejnych

  uplasowali się Mirosław Syncerek, Bartosz Michalak i Jakub Banasiak.

  Gratulacje !!!

 • „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

  „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

  „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to konkurs organizowany przez Fundację Centrum Solidarności przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Etap wojewódzki odbył się 15 marca 2018 r. w Łodzi. Wśród 45 zakwalifikowanych uczestników znaleźli się nasi uczniowie (przygotowani do konkursu przez p. Katarzynę Kuleszę): Kacper Chałagus i Filip Kaczmarek z kl.IIB, którzy zmierzyli się z trudnym sprawdzianem wiedzy dotyczącej najnowszej historii Polski.

 • Bycie nauczycielem jest jak oddychanie

  Bycie nauczycielem jest jak oddychanie

  Rozmowa z dr hab. Agnieszką Kobrzycką- koordynatorką współpracy naukowej z I LO w Ozorkowie z ramienia  Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, twórczynią i opiekunką koła Naukowego Miłośników Oświecenia, znawczynią literatury fantasy

   

  Emilia Lipiec- Kuzańska:Współpraca z ozorkowskim liceum kwitnie. Dlaczego właściwie przyjeżdżasz do Ozorkowa?

  Agnieszka Kobrzycka: Bardzo cenię sobie współpracę z ozorkowskim liceum z kilku powodów. Przede wszystkim już dawno zwróciłam uwagę na znakomitych absolwentów tej szkoły, którzy przychodzą do nas na studia. Szkoła kształci humanistów z prawdziwego zdarzenia. Poza tym Pani Dyrektor stworzyła dobry klimat do wspólnych działań, a moje niezwykłe Koleżanki: nauczycielka języka polskiego Emilia Kuzańska i nauczycielka języka angielskiego Blanka Kochańska nie żałują energii, żeby przygotowywać rozmaite przedsięwzięcia.

  ...no tak, było ich niemało: warsztaty, udział licealistów w konferencji naukowej o roli przyrody w literaturze, Festiwal Kultury Osiemnastego Wieku w Ozorkowie...Które z tych działań wspominasz najmilej?

  Każde ze spotkań miało swój specyficzny klimat i cel. Trudno jednak zapomnieć gorące powitanie w szkole w czasie Festiwalu. Atmosfera była wyjątkowa.

  Założyłaś Koło Naukowe Miłośników Oświecenia. To w nim jesteś w swoim żywiole?

  Literaturę i kulturę osiemnastego wieku pokochałam już w liceum. Fascynowała mnie zwłaszcza angielska powieść gościńca. Moją pierwszą „miłością” był Henry Fielding. Pamiętam, że na maturze wybrałam temat związany z oświeceniem.

  W epoce rozumu lubię otwarcie się myślicieli na człowieka, skłonność do wymiany poglądów i szacunek dla wszelkiej odmienności. Poza tym cenię pedagogiczne osiągnięcia tej epoki. Główne tezy wielkiego teoretyka wychowania J. J. Rousseau do dziś stanowią pedagogiczny ideał.

  Pedagogiczny ideał”, pięknie powiedziane. Chyba lubisz być nauczycielem...

  Dla mnie bycie nauczycielem jest jak oddychanie: jest czymś naturalnym i koniecznym do życia. Patrzę na każdego z moich studentów jak na indywidualność, która pojawiła się w moim życiu z niepowtarzalnym potencjałem, który mam rozpoznać i rozwinąć. Nie miewam „słabych” studentów. Zdarzają się mniej pracowici, ale tych również można zarazić entuzjazmem do literatury. Nie zwracam uwagi na to, ile encyklopedycznej wiedzy zgromadził konkretny młody człowiek przed pojawieniem się na moich zajęciach. Interesuje mnie jego punkt widzenia. Zwykle po konwersatoriach zapisuję ciekawe uwagi, które padły w czasie dyskusji. Kiedy student przekonuje się, że to co ma do powiedzenia jest cenne i inspirujące, że inni chcą rozmawiać o jego przemyśleniach i traktują z szacunkiem jego poglądy, to jestem spokojna o jego postępy w nauce.

  Współpracowałaś z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łodzi. Czy Twoim zdaniem obecna matura z języka polskiego pozwala docenić indywidualność ucznia?

  Podobała mi się nowa matura z języka polskiego. Sprawdzała różne kompetencje. Narzekano na to, że niektórzy egzaminatorzy zbyt kurczowo trzymali się „klucza”, sprawdzając interpretacje tekstów poetyckich, ale ten system weryfikacji wiedzy i umiejętności i tak był znacznie bardziej obiektywny i wszechstronny od poprzedniego. Moje pokolenie do matury uczyło się na pamięć cytatów z wierszy i fragmentów prozy. Z dzisiejszej perspektywy to był absurd.

  Co podpowiedziałabyś dzisiejszym maturzystom?

  Maturzystom radziłabym, żeby wierzyli w siebie i pracowali.

  Zawodowo zajmujesz się literaturą. Co w niej szczególnie cenisz?

  Lubię teksty, w które wpisano dyskusję światopoglądową, takie „filozoficzne” powieści jak Tristram Shandy Sterne’a i prozę Lukiana. Lubię konfrontować własne przemyślenia na temat rzeczywistości z tym, co mieli do powiedzenia inni ludzie. Literatura dostarcza dowodów na to, że my ludzie niewiele się zmieniliśmy przez ostatnich dwa tysiące lat. Myślimy i czujemy podobnie. Mamy podobne ambicje, obawy. Pragniemy miłości, cenimy przyjaźń.

  Tak, ale jednak habilitację napisałaś na temat głupoty! ("Na tropie głupoty. Charakterystyka zjawiska w literaturze polskiego oświecenia"). Czy trudno jest wytropić głupotę?

  Zgromadziłam materiały o głupocie, które pozwolą mi pisać książki na ten temat do końca życia.(śmiech) Podkreślam, że zajmuję się jedynie przejawami głupoty w literaturze osiemnastego wieku. Napisanie książki nie było trudnym zadaniem, bo jako pierwsza zajęłam się tym tematem. Zauważyłam, że ludzie niechętnie zajmują się antywartościami. Wolą być identyfikowani z rzeczami bardziej „wzniosłymi”.

  Co czytasz czyta dla przyjemności?

  Jestem na etapie legend oraz mitów północnoeuropejskich – nordyckich i celtyckich. Czytam o Nibelungach, Beowulfie, królu Arturze. Fascynują mnie jednak wszelkie mitologie. Poza tym pochłaniam wszelkie opracowania dotyczące kulturowej symboliki roślin i zwierząt (również tych, które nigdy nie istniały:)

  Czy możemy liczyć, że przekażesz nam trochę tej wiedzy? Jakie przedsięwzięcia zaproponujesz uczniom w najbliższym czasie?

  Chętnie zorganizuję kolejne warsztaty z czytania różnych tekstów kultury. Może symbolika w malarstwie średniowiecznym i wczesnorenesansowym? To będzie taka podróż do źródeł naszej kultury.

   

  W takim razie do zobaczenia! Dziękuję za  rozmowę.

   

                                                                                  Rozmawiała Emilia Lipiec- Kuzańska

 • DRUŻYNA CHŁOPCÓW I LO W OZORKOWIE PIERWSZY RAZ W HISTORII MISTRZEM POWIATU W KOSZYKÓWCE

  DRUŻYNA CHŁOPCÓW I LO W OZORKOWIE PIERWSZY RAZ W HISTORII MISTRZEM POWIATU W KOSZYKÓWCE

  W dniach 14-20 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w                   Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców w rozgrywkach grupowych pokonała 15:7  Z.S.L.-G. GŁOWNO oraz 40:18 P.K.L.O. GŁOWNO i zajęła pierwsze miejsce w grupie B. W finale mistrzostw nasza drużyna pokonała 33:14 ZS nr 1 w Zgierzu oraz 38-27 ZSZ w Aleksandrowie Łódzkim zdobywając pierwsze w historii szkoły Mistrzostwo Powiatu Zgierskiego w Piłce Koszykowej!

              23 lutego 2018 r. w Pabianicach nasza drużyna zajęła II miejsce w półfinale wojewódzkim pokonując 46:30 ZS im J. Grodzkiej z Łęczycy i ulegając miejscowemu II LO w Pabianicach 69:20.

  Mistrzowie Powiatu Zgierskiego w Piłce Koszykowej 2018: Bartosz Zawierucha IIIA, Adrian Kręcikowski IIIA, Łukasz Gwarczyk IIIA, Bartosz Drozdowski IIA,                    Marcel Banaszkiewicz IIA, Wiktor Bechciński IIA, Bartłomiej Michalak IIA,                   Jakub Banasiak IIA, Albert Krzewiński IIB, Michał Sobolewski IA.

  W półfinałach wojewódzkich do drużyny dołączyli: Krystian Graczyk IA i Jan Jankowski IA Opiekun drużyny Witold Polak.

  Gratulacje i podziękowania za walkę i sportową postawę składa opiekun drużyny Witold Polak.

 • UWAGA KONKURS

  UWAGA KONKURS

  REGULAMIN

   

  II EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI MIŁOSNEJ

   

  Organizator: Biblioteka szkolna „Przedwiośnie”

   

  Odbiorcy: Konkurs jest skierowany do uczniów I LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie z klas I-III; każda klasa może wytypować maksymalnie trzech uczestników.

   

  Zagadnienia ogólne: Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej koordynowany jest przez nauczycielkę biblioteki: Ewę Krasnopolską i nauczycielkę języka polskiego, p. Małgorzatę Czotyrbok.

  Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie  I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie zainteresowani recytacją poezji miłosnej.

   

  Konkurs odbędzie się 8 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej  „Przedwiośnie”.

  Konkurs polega na recytacji lub wykonaniu wokalnym wybranego wiersza o tematyce miłosnej.

  Następnie jury: p. Jolanta Antczak- przewodnicząca, p. Ewa Krasnopolska, przedstawiciel  społeczności uczniowskiej - Patryk Bocian (przewodniczący SU),     kierując się kryteriami: odpowiedniego doboru utworu, jego interpretacji, odpowiedniej dykcji i gestów zaprezentowanych przez uczestnika, wytypuje zwycięzców.

   

  Cele konkursu:
  Propagowanie wśród uczniów znajomości poezji.
  Promocja w niekonwencjonalny sposób czytelnictwa i książek.
  Rozwijanie twórczej wyobraźni uczniów.
  Bogacenie słownictwa.
  Propagowanie zamierającej sztuki recytacji.
  Umożliwienie zrealizowania przez uczniów ich talentów i możliwość ich zaprezentowania w szerszym gronie.
  Rozwijanie wrażliwości na poezję.
  Motywowanie uczniów do samodzielnej pracy.

  Promocja biblioteki szkolnej w środowisku lokalnym.

   

  ZAPRASZAMY….

   

 • Humaniści i Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego na UŁ

  Humaniści i Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego na UŁ

  Wydział Filologiczny UŁ, z którym od pięciu lat współpracujemy  w ramach patronatu naukowego, zaproponował naszym  humanistom  wzięcie  udziału w swoim święcie. Oczywiście skorzystaliśmy  i z przyjemnością uczestniczyliśmy w prowadzonych przez koła naukowe warsztatach z kultury języka, quizach i zabawach językowych. Spróbowaliśmy także swoich sił w uniwersyteckim studiu radiowym, a na koniec  wybraliśmy się na spotkanie z gościem specjalnym obchodów- profesorem Michałem Rusinkiem- wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej i autorem „Pypci na języku”.

                                                                                             Emilia Lipiec- Kuzańska

 • Forum „Szkoła marzeń – drogą do sukcesu”.

  Forum „Szkoła marzeń – drogą do sukcesu”.

  20 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły: Weronika Kucina, Filip Tomicki (kl. I A), Aleksandra Grzeszkiewicz  i Martyna Kujszczyk (kl. I C) pod opieką p. Anny Czarnowskiej – Matusiak uczestniczyli w Forum „Szkoła marzeń – drogą do sukcesu” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im.J.Tuwima w Parzęczewie.

  Uczniowie ostatnich klas gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną kilkunastu placówek, w tym naszego LO, którego stoisko przyciągało gimnazjalistów interesującymi filmikami promującymi szkołę oraz innymi atrakcjami, np. pysznymi babeczkami przygotowanymi przez uczniów.

  Mamy nadzieję, że wśród  obecnych na Forum gimnazjalistów było wielu naszych przyszłych uczniów.

  Forum „Szkoła marzeń – drogą do sukcesu”. - Obrazek 1 Forum „Szkoła marzeń – drogą do sukcesu”. - Obrazek 2

 • Poetycko o miłości

  Poetycko o miłości

  Jak mówić (i śpiewać) o miłości? Można lirycznie i refleksyjnie, można też żartobliwie…

  W obu tych konwencjach znakomicie odnalazła się Agata Kopka – uczennica klasy II A, która zajęła III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Poezji Miłosnej zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.

  Agata zaśpiewała dwie piosenki do słów Agnieszki Osieckiej, prezentując wzruszającą interpretację utworu „Oczy tej małej” oraz bawiąc publiczność znanym doskonale „Sing-sing”.

  Jury doceniło wykonanie i talent wokalny Agaty, przyznając jej nagrodę.

  Gratulujemy sukcesu!

 • Zmagań z ortografią ciąg dalszy…

  Zmagań z ortografią ciąg dalszy…

  Marta Michalska (uczennica kl. II C) odniosła kolejny sukces, zajmując II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im.J.S.Cezaka w Zgierzu.

  Treść tegorocznego dyktanda dotyczyła zbliżającej się gali oscarowej, a liczne pułapki interpunkcyjne i ortograficzne, choć sprawiły wszystkim uczestnikom niemało trudności, udało się pokonać m.in. Marcie .Gratulujemy zajęcia II miejsca!

  Zmagań z ortografią ciąg dalszy… - Obrazek 1

 • Zmagania z ortografią

  Zmagania z ortografią

  W poniedziałek 19 lutego 2018r. w I LO odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział trzynaścioro uczniów klas pierwszych i drugich.

  Trudna polska ortografia nie miała tajemnic dla laureatek – uczennic kl. II C: Marty Michalskiej i Aleksandry Rutkowskiej, które będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół nr 1
  im. J. S. Cezaka w Zgierzu.

  Marcie i Oli serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Ostatki w LO

  Ostatki w LO

  Ostatni dzień karnawału w I LO upłynął pod znakiem zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski  konkursu przebierańców.

  Obiektywne jury konkursowe składające się z przedstawicieli grona pedagogicznego – p.E.Niteckiej – Zientarskiej (opiekunki Samorządu Uczniowskiego), p.W.Polaka oraz uczniów – K. Twardowskiej (kl.I B) i D. Niciak (kl’I B) miało nie lada kłopot ze wskazaniem najbardziej pomysłowo i śmiesznie przebranego ucznia; osobną konkurencją była rywalizacja klas, w której liczył się również sposób zaprezentowania grupy.

  Jak dokonać właściwego wyboru między śpiochami paradującymi po szkolnych korytarzach w kapciach i szlafrokach narzuconych na gustowne piżamki (niektórzy pamiętali nawet o istotnych atrybutach – mięciutkich poduszkach!) a niesfornymi przedszkolakami, kowbojką, atrakcyjną damą i bokserem?

  Trudno było także nie dostrzec licznej grupy ratowników wodnych z kl.IA w charakterystycznych czerwonych koszulkach –ręczniki kąpielowe i plażowe klapki okazały się w tej stylizacji nieodzowne, zaś całość budziła zrozumiałą tęsknotę za wakacjami…

  Ostatecznie niezwykle wyrównana rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami: w eliminacjach indywidualnych I miejsce zajął faworyt publiczności – Patryk Bocian (kl.IIA),    II miejsce – Krystian Kania ( II B), III miejsce – Julia Mazurkiewicz (kl.IIIA) i Miłosz Graczyk (kl.IIIA).

  W eliminacjach grupowych jury i publiczność docenili wspólną zabawę z kl.IIIA wraz  z wychowawcą  p.M. Darnikowskim, przyznając I miejsce w konkursie.Na II miejscu znalazły się IC, czyli grupa przedszkolaków i IIIB, która zachwyciła zebranych realistycznym klimatem salonu SPA.

  Na zakończenie wspólnej zabawy p. E.Nitecka-Zientarska – opiekunka Samorządu Uczniowskiego ogłosiła wynik Świątecznego Konkursu na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej – bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIC, doceniona za kreatywność, staranność i samodzielność wykonanych dekoracji.

  Laureatom konkursów gratulujemy świetnych pomysłów, a wszystkim ostatkowym przebierańcom poczucia humoru !

 • Studniówka 2018 w I LO

  Studniówka 2018 w I LO

  Wieczór 26 stycznia 2018 r. dostarczył niezapomnianych wzruszeń uczniom klas
  III-ich I LO w Ozorkowie, ich rodzicom i nauczycielom. W tym bowiem dniu w restauracji Tamada odbył się bal studniówkowy maturzystów Żeromszczaka. Punktualnie o godzinie 20.00 oficjalnie bal  rozpoczęli dyrektor szkoły, p.  Anna Plaskota, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, p. Adam Świniuch, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu
   i Rekreacji Powiatu Zgierskiego, p. Krzysztof Jurek i Burmistrz Miasta Ozorkowa, 
  p. Jacek Socha. Pani Dyrektor i zaproszeni goście nie tylko życzyli trzecioklasistom  wspaniałej zabawy, ale także sukcesów na maturze  i powodzenia w dalszym zdobywaniu naukowych szczytów. Uczniowie tradycyjnie zaprezentowali poloneza oraz  odśpiewali hymn żaków - pieśń Gaudeamus Igitur. Trzecioklasiści przygotowali  także piękny, niezwykle elegancki pokaz walca angielskiego, którym zdobyli serca rodziców i nauczycieli.

  Po części oficjalnej przyszedł czas na taneczną, pełną atrakcji  zabawę do białego rana. 
  Przed północą  maturzyści podziękowali za wsparcie w szkolnym życiu wychowawcom:
  p. Anecie Geradze, p. Maciejowi Darnikowskiemu, p. Mai Fabiańskiej, p. Januszowi Czaplińskiemu. Dopełnieniem przeżyć artystycznych był kabaret przygotowany przez aktorów szkolnego kola teatralnego, odsłaniający kulisy przyszłego życia studenckiego. Nie zabrakło innych niespodzianek, wybrano króla i królową balu studniówkowego, a także wspólnie z nauczycielami, uczniowie zatańczyli w formule Just Dance. We wspaniałej atmosferze wszyscy bawili się do  rana i z żalem pożegnali się tuż przed świtem. 

 • Finał SZLACHETNEJ PACZKI 2017

  Finał SZLACHETNEJ PACZKI 2017

  26 stycznia 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się Gala Szlachetnej Paczki.

  Podsumujmy minione miesiące i naładujmy się dobrą energią, by jeszcze mocniej zmieniać świat dookoła!

  W tym roku w Ozorkowie również działały Super W: Ania, Ewa, Marietta, Natalia, Karolina i Justyna.
  Dziewczyny są naprawdę Super! Poświęciły mnóstwo swojego czasu, aby nieść pomoc innym - wiele godzin szkoleń i papierkowej roboty, odwiedziny rodzin, współpraca z darczyńcami i wreszcie Wielki Finał - wizyty u Rodzin przyjętych do Projektu Szlachetna Paczka.
  Szkoda, że było nas tak mało, jednak dzięki naszemu zaangażowaniu i ogromnemu wsparciu naszej opiekunki Ani Kubiak udało nam się dotrzeć do wszystkich wytypowanych rodzin. Może następny rok będzie bardziej sprzyjający dla Wolontariuszy?

  W programie „Szlachetna Paczka” zaangażowały się uczennice naszej szkoły – Karolina Darmach i Justyna Karolak oraz opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu p. Ewa Nitecka-Zientarska. Ogromne wsparcie w swoich pierwszych krokach w programie nasze Super W otrzymały od opiekunek: p. Anny Kubiak i p. Sary Woźniak.

  Ponadto w wyniku podjętych działań nasza szkoła udostępniła salę gimnastyczną jako magazyn na czas finału Szlachetnej Paczki oraz została współdarczyńcą dla jednej z rodzin wytypowanych do projektu. Nauczyciele I LO wspólnie z rodzicami ucznia szkoły (prośba o nieujawnianie danych) zapewnili jedną z trzech podstawowych potrzeb rodziny, jaką był opał na zimę.
  Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, za pomoc okazaną Rodzinom i za wspaniałą współpracę. Z niepewnością i  drżeniem serca wolontariusze oczekiwali na Wasze zgłoszenia. Dzięki Wam uśmiech i szczęście zagościły na święta w wielu domach!

 • Otrzymaliśmy dotację na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

  Otrzymaliśmy dotację na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

             Zespół Szkół Ogólnokształcących  w Ozorkowie  w grudniu 2017r. otrzymał z budżetu państwa, za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego środki finansowe na zakup wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej w sprzęt i aparaturę medyczną. W ramach otrzymanej dotacji szkoła została wyposażona w:

  1. Szafy metalowe kartoteczne -przeznaczona do przechowywania  dokumentacji medycznej

  2. Przenośnie apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem

  3. Aparaturę medyczną, oraz tablice  i pomoce do wykonywania testów przesiewowych i interpretacji ich wyników:

  * tablice-siatki centylowe-dziewczynki/chłopcy

  * tablica okulistyczna Snella-cyferki 

  * staza automatyczna

  * skoliometr

  * latarka diagnostyczna

  * stetoskop

   

 • SLEEVAFACE -NIEKONWENCJONALNY PORTRET KSIĄŻKI

  SLEEVAFACE -NIEKONWENCJONALNY PORTRET KSIĄŻKI

  Zapraszamy do udziału w akcjii promującej czytelnictwo wśród młodzieży.

  Regulamin SLEEVEFACE_-_regulamin_ok.pdf

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
  poniedziałek- 13.00-15.00
  piątek- 13.00-14.30

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć