Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Sobota 20.10.2018
 • DZIEWCZYNY LUBIA BRĄZ!!!

  DZIEWCZYNY LUBIA BRĄZ!!!

  DZIEWCZYNY LUBIA BRĄZ!!! 😍 


  czyli sukcesów sportowych ciąg dalszy .... https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png:D

   

  Nasza drużyna żeńska w składzie: Oliwia Bednarek, Zofia Włodarczyk oraz Kinga Wasiak(R) zdobyła III miejsce! 

  We wtorek 05 czerwca 2018 roku na MOSIR- Obiekt Mróżyczka w Głownie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej.

  Dziewczęta wróciły do szkoły z brązowymi medalami. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f96/1/16/1f949.pnghttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f96/1/16/1f949.pnghttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f96/1/16/1f949.png

  Serdeczne gratulacje! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ffe/1/16/1f44f.png

  Agata Kokot Brygier

 • DRUŻYNA MĘSKA I LO OZORKÓW BRĄZOWYMI MEDALISTAMI LCEALIADY 2018 !!!

  DRUŻYNA MĘSKA I LO OZORKÓW BRĄZOWYMI MEDALISTAMI LCEALIADY 2018 !!!

  W dniach 31 maja - 3 czerwca 2018 roku w Ostródzie odbyła się XVII Ogólnopolska Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców.
  Reprezentanci naszej szkoły zdobyli  III MIEJSCE

  Zdobywcy brązowych medali to:

  • Albert Krzewiński,
  • Jan Jankowski- najlepszy rozgrywający turnieju
  • Adrian Kręcikowski,
  • Bartosz Zawierucha,
  • Łukasz Gwarczyk,
  • Łukasz Karolak (R),
  • Nikodem Nowak(kapitan) - najlepszy zawodnik I LO Ozorków
  • Konrad Dośpiał (R),
  • Michał Staniszewski (R),


  Nasi siatkarze eliminacje fazy grupowej ukończyli na 1. MIEJSCU. W półfinale przyszło Im zmierzyć się z reprezentacją Kędzierzyna- Koźle (ubiegłorocznymi zwycięzcami ). Niestety ten mecz zakończył się dla nas przegraną – 0:2.
  W niedzielny poranek w meczu o brązowy medal  I LO zmierzyło się ze swoim grupowym rywalem- Augustowskim Centrum Edukacyjnym.
  Pierwszy  set  ozorkowianie wygrali pewnie 25:13; druga partia była bardziej zacięta, gdyż augustowianie zdobyli dwa razy więcej punktów. Jednak dwa punkty różnicy dały zwycięstwo naszym reprezentantom (28:26) a w całym meczu 2:0. Tym samym uczniowie I LO Ozorków zostali trzecią drużyną Mistrzostw Polski!!! Ten sukces przejdzie do annałów ozorkowskiego sportu i choć medal brązowy to będzie zapisany złotymi zgłoskami w historii szkoły.
  Warto dodać że siatkarze reprezentujący I LO Ozorków siatkarskie szlify pobierali w MKS Bzura Ozorków.
   Kolejność końcowa Licealiady Ostróda 2018:
  1. LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Ozorków
  4. Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów
  5. Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce
  6. Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych i Licealnych Poznań
  7. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
  8. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
  9. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin
  10. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław
  11. Zespół Szkół Nr 1 Wieluń
  12. II Liceum Ogólnokształcące Malbork
  13. II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego Gdańsk
  14. Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja Kraśnik

  SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA BRĄZOWYCH MEDALISTÓW. 

                                                                                                                       Agata Kokot Brygier

 • "DRZWI OTWARTE" W I LO

  "DRZWI OTWARTE" W I LO

  W dniu "Otwartych Drzwi" oprócz udziału w Konkursie Języki (Nie)Obce i Festiwalu Tolkienowskim zaprosiliśmy uczniów gimnazjów do zwiedzenia naszego liceum oraz wzięcia udziału w doświadczeniach i zabawach przedmiotowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

  Zwiedzających uczniów objęli opieką ich starsi koledzy - uczniowie klas pierwszych LO, którzy odpowiadali na rozmaite pytania dotyczące nauki w naszej szkole.

  Drodzy uczniowie gimnazjów, drzwi naszego liceum stoją przed Wami szeroko otwarte!

  ZAPRASZAMY  :D

 • Konkursy „Języki (nie)obce” i „Feel the Force” rozstrzygnięte!

  Konkursy „Języki (nie)obce” i „Feel the Force” rozstrzygnięte!

  W piątek 25 maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie odbył się finał IV. edycji konkursu dla gimnazjalistów „Języki (nie)obce. W ostatecznej rozgrywce wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn ze szkół w Ozorkowie (2 drużyny), Parzęczewie, Solcy Wielkiej, Modlnej i Słowiku. Reprezentanci gimnazjów wykazali się szeroką wiedzą z zakresu języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i francuskiego oraz państw europejskich. Rywalizacja była zacięta i zakończyła się dogrywką, gdyż drużyny z Ozorkowa i z Parzęczewa okazały się być na bardzo wyrównanym poziomie. Uczniowie kolejny raz pokazali, że mają szerokie horyzonty i zainteresowania i znają odpowiedzi zarówno na pytania dotyczące literatury fantasy, jak i języków, geografii, kultury czy nawet polityki.

  Najlepszą drużyną okazała się być ekipa z Solcy Wielkiej. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Parzęczewa, natomiast drużyna dziewcząt z Ozorkowa zakończyła rywalizację na trzecim miejscu.

  Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!

  Równolegle do konkursu dla gimnazjalistów śledziliśmy zmagania wokalne uczniów naszego Liceum w konkursie piosenki obcojęzycznej „Feel the Force”. W szranki muzyczne stanęli: Agata Kopka z IIa, Patrycja Gieraga z Ia, Paweł Muszyński z Ia, Filip Tomicki z Ia, Marcelina Brygier z IIc i Paulina Krzewińska z Ib. Jury w składzie: pani dr hab. Agnieszka Kobrzycka, pani dyrektor Anna Plaskota i pani Anna Czarnowska-Matusiak wyłoniło zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Agata Kopka w piosence Little Talks zespołu Of Monster and Men. Drugi stopień podium należał do ubiegłorocznej zwyciężczyni Marceliny Brygier za wykonanie piosenki pt. Si j’étais un homme z repertuaru francuskiej wokalistki Chilly. Na trzecim miejscu uplasowała się Patrycja Gieraga również w piosence francuskojęzycznej pt. Voyage voyage zespołu Desireless.

  Gratulujemy poziomu muzycznego i umiejętności wokalnych wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

  Święto języków i muzyki w naszej szkole uświetniły występy zespołu Quiet Voices założonego przez uczniów i absolwentów I LO. Katarzyna Kołodziejczak (wokal), Tomek Wojtkiewicz, Kacper Chałagus i Daniel Mikołajewski udowodnili, że talentów artystycznych w naszej szkole nie brakuje. Dziękujemy bardzo zespołowi Quiet Voices za te niezapomniane muzyczne chwile.

  Dziękujemy także instytucjom, które czynnie wspierają nasze przedsięwzięcia promujące naukę języków nie tylko obcych, obejmując je patronatem i fundując nagrody dla uczestników konkursu. A są to: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Miasto Ozorków, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne oraz Bank Spółdzielczy w Ozorkowie.

 • Gość z Macedonii

  Gość z Macedonii

  Dnia 25 maja w ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim oraz w ramach cyklu spotkań ze studentami z różnych krajów świata, gościliśmy w szkole przedstawicielkę Macedonii, która przeprowadziła z uczniami naszej szkoły zajęcia poświęcone kulturze własnego kraju. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda system edukacji w Macedonii, poznali warte zwiedzenia miejsca w tym kraju, a także dowiedzieli się jakich potraw warto spróbować , będąc w Macedonii. Ponadto studentka przedstawiła kilka faktów z historii kraju i zaprezentowała regionalne stroje ludowe. Następne spotkanie już za rok….

   

 • Z głębokim żalem żegnamy...

  Z głębokim żalem żegnamy...
 • Do Gimnazjalistów!

  Do Gimnazjalistów!

  Gimnazjaliści, bądzcie  z nami na FESTIWALU TOLKIENOWSKIM w piątek 25 maja w godzinach 12.00- 14.30. Przywitają Was hobbici, krasnoludy, orkowie i piękne księżniczki.  Będzieci mogli uczestniczyć w konkursie wiedzowym, ocenić nalepsze prace plasyczne w ramach konkursu "Mój Tolkien" i posłuchać dwóch miniwykładów o "Władcy pierścieni".

  Zapraszają 

  Agnieszka Kobrzycka , Emilia Lipiec- Kuzańska  i cała społeeczność liceum:-)

 • Nasza drużyna najlepsza w województwie łódzkim w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

  Nasza drużyna najlepsza w województwie łódzkim w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

  12 maja 2018 r. w łódzkiej manufakturze odbył się etap wojewódzki XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw PCK. Na stacjach z pozoracjami urazów i stanów zagrożenia życia i zdrowia rywalizowały najlepsze zespoły z całego województwa. Nasza drużyna w składzie Renata Pawlak IIIc (kapitan), Lidia Zawierucha i Weronika Banaś IIc, Ola Kociak Ib, Paweł Muszyński Ia, Patrycja Lewandowska i Karolina Andrzejczak Ia (rezerwowe) pokazała bardzo dobry poziom zdobywając 358,4 na 385 wszystkich punktów (93%)  i  będzie reprezentowała województwo łódzkie w etapie centralnym 7-9 czerwca w Rzeszowie. 
  Wyniki klasyfikacji końcowej:
  1. I LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie 358,4
  2. XXV LO z Łodzi 347,8
  3. I LO w Łowiczu 315,2
  4. II LO w Pabianicach 306,2
  5. LO w Brzezinach 301,6
  6. ZSO w Łasku Kolumnie 297
  7. ZSP w Kleszczowie 272,8
  P.S. Podziękowania i gratulacje dla całej drużyny za zaangażowanie i poświęcenie, w tym szczególnie osobom, które w tym roku nie walczyły bezpośrednio a bez których nie byłoby tego sukcesu !  Trzymajcie kciuki z nasz występ w etapie centralnym :-) !
  Opiekun drużyny W.Polak

 • Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

  Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

  W poniedziałek, 30 kwietnia 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, przygotowana przez uczniów klas IA i IC  pod opieką wychowawczyń – p. Anety Wajer i p. Agaty Kokot Brygier.

  Niezwykle starannie przygotowane widowisko słowno – muzyczne, przybliżyło zebranym okoliczności uchwalenia „Ustawy rządowej”, zwanej Konstytucją 3 maja oraz późniejsze polityczne skutki podpisania przez opozycję magnacką aktu konfederacji.

  Była to bardzo interesująca lekcja historii.

 • Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

  Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

  27 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich. W gronie zaproszonych gości znaleźli się p. Jacek Socha – burmistrz Ozorkowa , dr Robert Seliga reprezentujący współpracującą z I LO Społeczną Akademię Nauk oraz Rodzice naszych uczniów.

  Jednak najważniejsi tego dnia byli Abiturienci, którzy z rąk p .dyrektor Anny Plaskoty oraz swoich wychowawców otrzymali upragnione świadectwa – wielu z nich z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali również znakomici sportowcy oraz uczniowie m.in. za działalność w Kole Teatralnym, Kole Historycznym oraz stuprocentową frekwencję przez trzy lata nauki.

  W końcu przyszedł czas na corocznie przyznawane ŻEROMKI dla uczniów wyróżniających się w dziedzinach niekoniecznie mających związek ze szkolną nauką… Podczas wspaniałej gali, kreacjami i konferansjerką dorównującej hollywoodzkim Oscarom, doskonale bawili się  nominowani, nagrodzeni oraz licznie zgromadzona publiczność – goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie młodszych klas. Organizatorami całej imprezy były klasy II A i IIC wraz z wychowawczyniami – p. Blanką Kochańską p. Małgorzatą Czotyrbok.

  Uroczystość uświetnił także brawurowo zagrany „Sen nocy letniej” – spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Szkolnego pod kierunkiem p.Emilii Lipiec – Kuzańskiej.

  Było bardzo zabawnie i wzruszająco, teraz będziemy mocno trzymać kciuki za powodzenie naszych MATURZYSTÓW na egzaminie dojrzałości!

   

 • Drużyna Męska I LO w Ozorkowie MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ w Licealiadzie 2017/2018

  Drużyna Męska I LO w Ozorkowie MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ w Licealiadzie 2017/2018

  W Finale Wojewódzkim reprezentacja naszej szkoły w grupie B rozegrała 2 mecze. 
  Naszej drużynie przyszło zmierzyć się z zespołami z Bełchatowa oraz z Łodzi. Oba grupowe spotkania zakończyły się zwycięstwem 2:0, nie pozostawiając przeciwnikom żadnych złudzeń na zwycięstwo. 
  W drużynie Bełchatowa grali zawodnicy z Klubu Skra Bełchatów, a warto podkreślić, że Skra Bełchatów to Mistrzowie Polski Juniorów. 
  Z grupy wyszliśmy z 1. miejsca w związku z powyższym mecz finałowy, tj. o 1 miejsce w turnieju, przyszło nam rozegrać z drużyną z Wielunia - zwycięzcą grupy A. 
  Nasi reprezentanci grali rewelacyjnie. Ten mecz również wygrali 2:0.
  "Szalejący " Klub Kibica z Wielunia nie pomógł swojej drużynie, a ich doping nie był nam straszny https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f57/1/16/1f609.png;) 

  Serdecznie gratulujemy drużynie męskiej naszego LO . Szczególne  gratulacje dla trenerów Bzury Ozorków i nauczycieli SP i Gimnazjum, którzy także budowali ten sukces.

  Kolejny etap rozgrywek to Ogólnopolska Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców.
  Miejscem rozegrania zawodów jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

  Wszyscy trzymają za Was kciuki!


  Życzymy powodzenia! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f7f/1/16/1f60a.png


  Agata Kokot Brygier

   

 • KAMPANIA „POLA NADZIEI”

  KAMPANIA „POLA NADZIEI”

  Szkolny Klub Wolontariatu w I LO wspierając Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu przyłącza się co roku do "Żonkilowej kwesty", której celem jest zbiórka funduszy na rzecz budowy Hospicjum w Zgierzu.

  Ideą kampanii "Pola Nadziei", stworzonej przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii, jest pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na cierpienia i los osób nieuleczalnie chorych oraz propagowanie idei wolontariatu.

  Nasza szkoła po raz kolejny była miejscem, w którym mieścił się "sztab" akcji. Tutaj spotkali się wolontariusze z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

  Gorące podziękowania przesyłamy wszystkim uczniom biorącym udział w akcji „Pola Nadziei” oraz Mieszkańcom Ozorkowa, którzy okazali serce i zrozumienie dla tej szlachetnej kampanii. To dzięki Waszej pomocy powoli wznoszą się mury Hospicjum.
   

  http://hospicjumzgierz.pl/?page_id=317

 • Finał akcji Sleeveface – wyróżnienie dla Kingi Kudelskiej

  Finał akcji Sleeveface – wyróżnienie dla Kingi Kudelskiej

  Sleeveface - niekonwencjonalny portret książki to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filię w Zgierzu oraz nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli świetlic wybranych szkół powiatu zgierskiego. W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele z 14 szkół. Akcja została objęta patronatem Prezydenta Miasta Zgierza, pana Przemysława Staniszewskiego, który był również fundatorem nagród dla laureatów.
  Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, ponieważ wszystkie prace reprezentowały wysoki poziom, były bardzo pomysłowe, wykonane ze starannością i zaangażowaniem.

  Sleeweface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki, stanowiąca z nią wspólną całość. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki.

  Jury powołane przez Organizatora wyłoniło 3 zwycięskie prace oraz przyznało 2 wyróżnienia:

  I miejsce Iga Zapart-Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu

  II miejsce  Patrycja Maruszak z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 w Zgierzu

  III miejsce  Aleksandra Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Giecznie

  Wyróżnienia otrzymali:

  Kinga Kudelska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie

  Szymon Pałczyński ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zgierzu

  Wszystkie  prace zostały wyeksponowane na wystawie, która jest dostępna dla zwiedzających do 10 maja 2018 r. w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy w Zgierzu. Laureatom serdecznie gratulujemy.

  Ewa Krasnopolska

  Wyróżnione zdjęcie

  Finał akcji Sleeveface – wyróżnienie dla Kingi Kudelskiej - Obrazek 1

 • Aleksandra Rutkowska z I LO w Ozorkowie najlepsza w powiecie w wiedzy pożarniczej

  Aleksandra Rutkowska z I LO w Ozorkowie najlepsza w powiecie w wiedzy pożarniczej

  11 kwietnia 2018 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Zgierzu odbyły się eliminacje powiatowe XLI Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Ola Rutkowska, która będzie reprezentowała nas i powiat zgierski na eliminacjach wojewódzkich OTWP 23IV2018 r. w Wolborzu. Gratulacje !!!

  Aleksandra Rutkowska z I LO w Ozorkowie najlepsza w powiecie w wiedzy pożarniczej - Obrazek 1

 • Konkurs Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych – edycja 2017/2018

  Konkurs Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych – edycja 2017/2018

     11kwietnia 2018r.w progach naszego LO gościliśmy uczestników Konkursu Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych – w tegorocznej edycji sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się :p. Bogdan Jarota – Starosta Powiatu Zgierskiego, p. Adam Świniuch – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz p. Robert Chocholski – Sekretarz Miasta Zgierza.

   W jury zasiedli : przewodniczący –prezes TPZ p. Adam Zamojski , p. Dorota Abramczyk – dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu, p. dr hab. Agnieszka Kobrzycka  z Wydziału Filologicznego UŁ, p. Robert Starzyński  - dyrektor Muzeum Miasta Zgierza, p Jolanta Antczak – nauczycielka LO.

  Nad przygotowaniem, organizacją i merytoryczną stroną konkursu czuwały p. Małgorzata Czotyrbok i p. Ewa Krasnopolska przy wsparciu p. Emilii Lipiec – Kuzańskiej i p. Ewy Niteckiej – Zientarskiej.

  Rywalizacja sześciu zespołów uczniów okazała się niezwykle wyrównana, dlatego niezbędna była dodatkowa runda pytań, która pozwoliła na ostateczne rozstrzygnięcie wyników konkursu:

  I miejsce zdobyli J. Kaczmarek i P. Cajdler – uczniowie SLO im. R. Traugutta w Zgierzu (opiekunowie : p. S Mikołajczyk i p.J. Kapusta);

  II miejsce – K. Sobczyk i K. Ciołkiewicz z ZS nr 1 im J.S. Cezaka w Zgierzu (opiekun: p.R.Ornowska);

  III miejsce – M. Michalska i W. Kołudzka (opiekunowie: p. M. Czotyrbok i p.E. Krasnopolska).

  Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni upominkami oraz zaproszeniem na wycieczkę „Śladami Stefana Żeromskiego”, wręczonym w imieniu Organizatorów przez p. A.Zamojskiego - prezesa TPZ.

  Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego - patrona naszej szkoły.

 • Uczciliśmy 78. rocznicę zbrodni katyńskiej

  Uczciliśmy 78. rocznicę zbrodni katyńskiej

  10 kwietnia uczciliśmy  pamięć ofiar sowieckiej zbrodni z 1940 r. zwanej mordem katyńskim, zarówno tych, których ekshumowano ze zbiorowych mogił, jak i tych, których ciał do dziś  nie odnaleziono. Społeczność szkolna  zgromadziła się wokół dębu pamięci Mieczysława Guzendy- funkcjonariusza Komisariatu Policji Państwowej w Ozorkowie, który zmarł w 1939 r. w Ostaszkowie i którego symboliczny grób został przed ośmiu laty powierzony licealistom. W apelu wzięli udział Panowie Stanisław Frątczak i Stanisław Szamałek- członkowie  grupy rekonstrukcyjnej 2. Pułku Szwoleżerów Rokitiańskich. Uroczystość poprzedził prowadzony przez nich cykl lekcji dotyczących historii II wojny światowej. Serdecznie dziękujemy!

  Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią, Panią Emilią Lipiec- Kuzańską.

 • POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

  POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

  10 kwietnia 2018 r. uczniowie I LO wzięli udział w XI Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej MOSIR w Zgierzu. Podczas targów zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zgierskiego oraz uczelnie wyższe. 

  Z zaproszenia do odwiedzenia targów i zapoznania się z przygotowanymi propozycjami edukacyjnymi skorzystali gimnazjaliści, tegoroczni maturzyści oraz rodzice uczniów. Chcąc poznać ofertę szkół wyższych i zaplanować swoją przyszłą ścieżkę edukacyjną, również uczniowie naszej szkoły z klas I A, I C i II A  wzięli udział w targach.

  Cieszymy się, ze oferta naszej szkoły spotkała się z zainteresowaniem wśród odwiedzających, a stoisko przygotowane przez p. Anetę Wajer i p. Małgorzatę Pawlak wraz z uczniami kl. I A zdobyło wyróżnienie – zestaw muzyczny Philips. Podczas indywidualnych konsultacji przedstawialiśmy atuty naszej szkoły udowadniając każdemu, że nauka w I LO to przyjemność i satysfakcja z dokonanego wyboru.

  POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE - Obrazek 1POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE - Obrazek 2POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE - Obrazek 3

 • Profesor Mariusz Bartosiak, humaniści i Calderon de la Barca

          Profesor Mariusz Bartosiak, humaniści i Calderon de la Barca

   

  To było niezwykłe spotkanie. Historia polskiego księcia Zygmunta więzionego przez całe życie w samotnej wieży na rozkaz obawiającego się spełnienia strasznej przepowiedni króla Bazylego wydaje się mroczna i szalona. Dzięki profesorowi Bartosiakowi humaniści zobaczyli „Życie snem” jako metaforę rodzenia się świadomości i triumfu wolnej woli. Czterogodzinne(!) warsztaty  były szukaniem ukrytych sensów i  błyskotliwą grą z motywami kulturowymi. Uczestników rozpalały dyskusje, żadna z interpretacji nie była oczywista. Takiej atmosfery na warsztatach życzy sobie każdy nauczyciel.

  Podziękowania dla charyzmatycznego prowadzącego i twórczych uczestników z klas I b i II b !

                                                                                                     Emilia Lipiec- Kuzańska

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

  Udany udział uczniów I LO w Ozorkowie w eliminacjach miejskich

  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

   

  23 marca 2018 r. w świetlicy JRG PSP w Ozorkowie odbyły się eliminacje

  miejsko-gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Młodzież

  rozwiązywała test złożony z 30zadań dotyczący ochrony przeciwpożarowej,

  historii straży pożarnej, sprzętu strażackiego, pierwszej pomocy itp. W

  kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczniowie I LO im. Stefana

  Żeromskiego w Ozorkowie zajęli miejsca I-IV. Pierwsze miejsce i awans do

  eliminacji powiatowych zdobyła Aleksandra Rutkowska, na kolejnych

  uplasowali się Mirosław Syncerek, Bartosz Michalak i Jakub Banasiak.

  Gratulacje !!!

 • „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

  „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

  „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to konkurs organizowany przez Fundację Centrum Solidarności przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Etap wojewódzki odbył się 15 marca 2018 r. w Łodzi. Wśród 45 zakwalifikowanych uczestników znaleźli się nasi uczniowie (przygotowani do konkursu przez p. Katarzynę Kuleszę): Kacper Chałagus i Filip Kaczmarek z kl.IIB, którzy zmierzyli się z trudnym sprawdzianem wiedzy dotyczącej najnowszej historii Polski.

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
  poniedziałek- 9.00-12.00
  piątek- 9.00-12.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć