Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Poniedziałek 24.09.2018
 • Poetycko o miłości

  Poetycko o miłości

  Jak mówić (i śpiewać) o miłości? Można lirycznie i refleksyjnie, można też żartobliwie…

  W obu tych konwencjach znakomicie odnalazła się Agata Kopka – uczennica klasy II A, która zajęła III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Poezji Miłosnej zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.

  Agata zaśpiewała dwie piosenki do słów Agnieszki Osieckiej, prezentując wzruszającą interpretację utworu „Oczy tej małej” oraz bawiąc publiczność znanym doskonale „Sing-sing”.

  Jury doceniło wykonanie i talent wokalny Agaty, przyznając jej nagrodę.

  Gratulujemy sukcesu!

 • Zmagań z ortografią ciąg dalszy…

  Zmagań z ortografią ciąg dalszy…

  Marta Michalska (uczennica kl. II C) odniosła kolejny sukces, zajmując II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im.J.S.Cezaka w Zgierzu.

  Treść tegorocznego dyktanda dotyczyła zbliżającej się gali oscarowej, a liczne pułapki interpunkcyjne i ortograficzne, choć sprawiły wszystkim uczestnikom niemało trudności, udało się pokonać m.in. Marcie .Gratulujemy zajęcia II miejsca!

  Zmagań z ortografią ciąg dalszy… - Obrazek 1

 • Zmagania z ortografią

  Zmagania z ortografią

  W poniedziałek 19 lutego 2018r. w I LO odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział trzynaścioro uczniów klas pierwszych i drugich.

  Trudna polska ortografia nie miała tajemnic dla laureatek – uczennic kl. II C: Marty Michalskiej i Aleksandry Rutkowskiej, które będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół nr 1
  im. J. S. Cezaka w Zgierzu.

  Marcie i Oli serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Ostatki w LO

  Ostatki w LO

  Ostatni dzień karnawału w I LO upłynął pod znakiem zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski  konkursu przebierańców.

  Obiektywne jury konkursowe składające się z przedstawicieli grona pedagogicznego – p.E.Niteckiej – Zientarskiej (opiekunki Samorządu Uczniowskiego), p.W.Polaka oraz uczniów – K. Twardowskiej (kl.I B) i D. Niciak (kl’I B) miało nie lada kłopot ze wskazaniem najbardziej pomysłowo i śmiesznie przebranego ucznia; osobną konkurencją była rywalizacja klas, w której liczył się również sposób zaprezentowania grupy.

  Jak dokonać właściwego wyboru między śpiochami paradującymi po szkolnych korytarzach w kapciach i szlafrokach narzuconych na gustowne piżamki (niektórzy pamiętali nawet o istotnych atrybutach – mięciutkich poduszkach!) a niesfornymi przedszkolakami, kowbojką, atrakcyjną damą i bokserem?

  Trudno było także nie dostrzec licznej grupy ratowników wodnych z kl.IA w charakterystycznych czerwonych koszulkach –ręczniki kąpielowe i plażowe klapki okazały się w tej stylizacji nieodzowne, zaś całość budziła zrozumiałą tęsknotę za wakacjami…

  Ostatecznie niezwykle wyrównana rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami: w eliminacjach indywidualnych I miejsce zajął faworyt publiczności – Patryk Bocian (kl.IIA),    II miejsce – Krystian Kania ( II B), III miejsce – Julia Mazurkiewicz (kl.IIIA) i Miłosz Graczyk (kl.IIIA).

  W eliminacjach grupowych jury i publiczność docenili wspólną zabawę z kl.IIIA wraz  z wychowawcą  p.M. Darnikowskim, przyznając I miejsce w konkursie.Na II miejscu znalazły się IC, czyli grupa przedszkolaków i IIIB, która zachwyciła zebranych realistycznym klimatem salonu SPA.

  Na zakończenie wspólnej zabawy p. E.Nitecka-Zientarska – opiekunka Samorządu Uczniowskiego ogłosiła wynik Świątecznego Konkursu na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej – bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIC, doceniona za kreatywność, staranność i samodzielność wykonanych dekoracji.

  Laureatom konkursów gratulujemy świetnych pomysłów, a wszystkim ostatkowym przebierańcom poczucia humoru !

 • Studniówka 2018 w I LO

  Studniówka 2018 w I LO

  Wieczór 26 stycznia 2018 r. dostarczył niezapomnianych wzruszeń uczniom klas
  III-ich I LO w Ozorkowie, ich rodzicom i nauczycielom. W tym bowiem dniu w restauracji Tamada odbył się bal studniówkowy maturzystów Żeromszczaka. Punktualnie o godzinie 20.00 oficjalnie bal  rozpoczęli dyrektor szkoły, p.  Anna Plaskota, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, p. Adam Świniuch, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu
   i Rekreacji Powiatu Zgierskiego, p. Krzysztof Jurek i Burmistrz Miasta Ozorkowa, 
  p. Jacek Socha. Pani Dyrektor i zaproszeni goście nie tylko życzyli trzecioklasistom  wspaniałej zabawy, ale także sukcesów na maturze  i powodzenia w dalszym zdobywaniu naukowych szczytów. Uczniowie tradycyjnie zaprezentowali poloneza oraz  odśpiewali hymn żaków - pieśń Gaudeamus Igitur. Trzecioklasiści przygotowali  także piękny, niezwykle elegancki pokaz walca angielskiego, którym zdobyli serca rodziców i nauczycieli.

  Po części oficjalnej przyszedł czas na taneczną, pełną atrakcji  zabawę do białego rana. 
  Przed północą  maturzyści podziękowali za wsparcie w szkolnym życiu wychowawcom:
  p. Anecie Geradze, p. Maciejowi Darnikowskiemu, p. Mai Fabiańskiej, p. Januszowi Czaplińskiemu. Dopełnieniem przeżyć artystycznych był kabaret przygotowany przez aktorów szkolnego kola teatralnego, odsłaniający kulisy przyszłego życia studenckiego. Nie zabrakło innych niespodzianek, wybrano króla i królową balu studniówkowego, a także wspólnie z nauczycielami, uczniowie zatańczyli w formule Just Dance. We wspaniałej atmosferze wszyscy bawili się do  rana i z żalem pożegnali się tuż przed świtem. 

 • Finał SZLACHETNEJ PACZKI 2017

  Finał SZLACHETNEJ PACZKI 2017

  26 stycznia 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się Gala Szlachetnej Paczki.

  Podsumujmy minione miesiące i naładujmy się dobrą energią, by jeszcze mocniej zmieniać świat dookoła!

  W tym roku w Ozorkowie również działały Super W: Ania, Ewa, Marietta, Natalia, Karolina i Justyna.
  Dziewczyny są naprawdę Super! Poświęciły mnóstwo swojego czasu, aby nieść pomoc innym - wiele godzin szkoleń i papierkowej roboty, odwiedziny rodzin, współpraca z darczyńcami i wreszcie Wielki Finał - wizyty u Rodzin przyjętych do Projektu Szlachetna Paczka.
  Szkoda, że było nas tak mało, jednak dzięki naszemu zaangażowaniu i ogromnemu wsparciu naszej opiekunki Ani Kubiak udało nam się dotrzeć do wszystkich wytypowanych rodzin. Może następny rok będzie bardziej sprzyjający dla Wolontariuszy?

  W programie „Szlachetna Paczka” zaangażowały się uczennice naszej szkoły – Karolina Darmach i Justyna Karolak oraz opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu p. Ewa Nitecka-Zientarska. Ogromne wsparcie w swoich pierwszych krokach w programie nasze Super W otrzymały od opiekunek: p. Anny Kubiak i p. Sary Woźniak.

  Ponadto w wyniku podjętych działań nasza szkoła udostępniła salę gimnastyczną jako magazyn na czas finału Szlachetnej Paczki oraz została współdarczyńcą dla jednej z rodzin wytypowanych do projektu. Nauczyciele I LO wspólnie z rodzicami ucznia szkoły (prośba o nieujawnianie danych) zapewnili jedną z trzech podstawowych potrzeb rodziny, jaką był opał na zimę.
  Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, za pomoc okazaną Rodzinom i za wspaniałą współpracę. Z niepewnością i  drżeniem serca wolontariusze oczekiwali na Wasze zgłoszenia. Dzięki Wam uśmiech i szczęście zagościły na święta w wielu domach!

 • Otrzymaliśmy dotację na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

  Otrzymaliśmy dotację na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

             Zespół Szkół Ogólnokształcących  w Ozorkowie  w grudniu 2017r. otrzymał z budżetu państwa, za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego środki finansowe na zakup wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej w sprzęt i aparaturę medyczną. W ramach otrzymanej dotacji szkoła została wyposażona w:

  1. Szafy metalowe kartoteczne -przeznaczona do przechowywania  dokumentacji medycznej

  2. Przenośnie apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem

  3. Aparaturę medyczną, oraz tablice  i pomoce do wykonywania testów przesiewowych i interpretacji ich wyników:

  * tablice-siatki centylowe-dziewczynki/chłopcy

  * tablica okulistyczna Snella-cyferki 

  * staza automatyczna

  * skoliometr

  * latarka diagnostyczna

  * stetoskop

   

 • SLEEVAFACE -NIEKONWENCJONALNY PORTRET KSIĄŻKI

  SLEEVAFACE -NIEKONWENCJONALNY PORTRET KSIĄŻKI

  Zapraszamy do udziału w akcjii promującej czytelnictwo wśród młodzieży.

  Regulamin SLEEVEFACE_-_regulamin_ok.pdf

 • „Twoje dane – twoja sprawa”

  „Twoje dane – twoja sprawa”

  W październiku 2017r. I LO w Ozorkowie przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – twoja sprawa”.

    W ramach programu poznajemy zagadnienia związane z naszym prawem do prywatności oraz uczymy się w jaki sposób skutecznie chronić dane osobowe, by bezpiecznie funkcjonować we współczesnym świecie.

    W związku z przypadającym na 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych,
  we wtorek 16 stycznia mieliśmy możliwość wysłuchania poświęconej tej tematyce prelekcji wygłoszonej przez p. Barbarę Michalską z Fundacji Kreatywnych Rozwiązań. Spotkanie stało się  również okazją do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego promującego treści związane z ochroną danych osobowych.

  Wśród nagrodzonych w poszczególnych kategoriach wyróżnieni zostali uczniowie:

  PLAKAT :     I miejsce       Weronika Kucina (kl. I A)

                                               Magdalena Jurkiewicz (kl. I A)

                                               Zuzanna Pietrzak (kl. I A)

                                               Paulina Kowalczuk ( kl. I C)

                        II miejsce       Zofia Włodarczyk (kl. I C)

                                               Klaudia Lewandowska (kl. I C)

                       III miejsce       Patrycja Pałasz (kl. I A)

                                               Patrycja Lewandowska (kl. I A)

  ULOTKA:      I miejsce       Joanna Witkowska (kl. I B)

                                               Oliwia Sobolewska (kl. I B)

                        II miejsce       Magdalena Jagodzińska (kl. I B)

                                               Adrianna Maślak (kl. I B)

                       III miejsce       Zuzanna Pietrzak (kl. I A)

                                               Zuzanna Szlendak (kl. I A)

   

  Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

   

 • Wyjątkowy dzień...

  Wyjątkowy dzień...

  Wyjątkowy dzień, kiedy szczególny nastrój podkreślany jest strojem, zapachem i blaskiem świątecznych choinek oraz melodią znanych i zawsze tak samo wzruszających kolęd 

  Jak co roku, 21 grudnia spotkaliśmy się, by wspólnie rozpocząć przeżywanie pięknego okresu Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość tradycyjnie przygotowali uczniowie klasy IIB przy wsparciu koleżanek i kolegów z innych klas, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – p. Katarzyny Kuleszy. 

  Wszystkim widzom podobało się wyjątkowe świąteczne przedstawienie łączące tradycję, powagę i uroczysty charakter biblijnych opisów Narodzenia Chrystusa ze współczesną filmową impresją na temat świąt. 

  Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć p. Wiesława Stankowskiego –sekretarza powiatu 

  oraz burmistrza Ozorkowa – p.Jacka Sochę, którzy w ciepłych słowach podkreślili znaczenie wspólnie spędzonych chwil oraz całej społeczności szkolnej złożyli najlepsze świąteczne i noworoczne życzenia.  

  Dyrektor szkoły – p.Anna Plaskota życzyła wszystkim zebranym – gościom, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz uczniom pięknych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym roku. 

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły podzieliliśmy się opłatkiem podczas wspólnych klasowych wigilii oraz wigilii w gronie pracowników szkoły. 

   

                                                                                                                                                 Jolanta Antczak

 • KONKURS „KLASA PEŁNA MIKOŁAJÓW”

  KONKURS „KLASA PEŁNA MIKOŁAJÓW”

  Głosowanie na najfajniejsze zdjęcie mikołajkowe odbędzie się w czwartek 14 grudnia.

  Ocenie podlegają: 
  - liczba przebranych uczniów w klasie,
  - mikołajkowe przebranie,
  - aranżacja zdjęcia.

  Wybrane przez klasy zdjęcia konkursowe są udostępnione na fanpage szkoły oraz szkolnej tablicy informacyjnej.

  Nie głosujemy online!

  Samorządy klasowe otrzymają kartę do głosowania, na której zanotują liczbę głosów oddanych przez uczniów swojej klasy na poszczególne zdjęcia.

  Nie można głosować na zdjęcie swojej klasy.

  Na uczniów, których mikołajkowe zdjęcie klasowe otrzyma najwięcej głosów, czekają nagrody niespodzianki.
   

  Samorząd Uczniowski I LO
   

  Wszystkie zdjęcia do obejrzenia Galerii zdjęć

 • LO+ UŁ= Super Festiwal Kultury Osiemnastego Wieku

  LO+ UŁ= Super Festiwal Kultury Osiemnastego Wieku

  5 grudnia gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźnione z nami  Koła Naukowego Miłośników Oświecenia Wydziału Filologicznego UŁ  kierowane przez dr hab. Agnieszke Kobrzycką wraz z grupą doktorantów, licencjatów i studentów. Były cykle warsztatów i wykładów, prezentacja żywych obrazów, nauka i prezentacja menueta, warsztaty pisania ody, konkurs plastyczny i konkurs na najlepszą stylizację  epoki.

  Dziękujemy wszystkim licealistom i gimnazjalistom za zachwycające stroje, ogrom wiedzy, prace plastyczne i obecność. Dziękujemy za piękna oprawę muzyczną naszym artystom- zachwyciliście swoimi głosami! Wy jesteście siłą tej szkoły! (Spisaliście się celująco- -polonistki z przyjemnością potwierdzą to w dzienniku;)

   

  Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy  Burmistrzowi Miasta Ozorkowa  i Prezesowi Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

   

                                                                                                                     Agnieszka Kobrzycka

  Emilia Lipiec- Kuzańska

  Blanka Kochańska

   

 • Spotkanie z autorką powieści dla młodzieży

  Spotkanie z autorką powieści dla młodzieży
 • XXX Turniej Klas Pierwszych

  XXX Turniej Klas Pierwszych

  W piątek, 24 listopada 2017 r. w Hali sportowej odbył się Jubileuszowy
  XXX Turniej Klas Pierwszych pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa. Organizatorami wydarzenia byli ubiegłoroczni zwycięzcy- klasa IIc wraz z wychowawczynią- p. Małgorzatą Czotyrbok oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. Milena Filutowicz i p. Witold Polak. Dzięki r
  óżnorodnym konkurencjom uczestnicy mieli szansę zaprezentować, zarówno swoją kreatywność, jak i wiedzę czy sprawność fizyczną. Nad prawidłowym wykonaniem zadań czuwało jury w składzie: Burmistrz Miasta Ozorkowa- p. Jacek Socha, pomysłodawca turnieju- p. Krzysztof Szałapski, dyrektor naszej szkoły - p. Anna Plaskota, opiekun samorządu uczniowskiego- p. Ewa Nitecka-Zientarska oraz jego przewodniczący- Patryk Bocian z klasy IIa.

  Nie brakowało emocji i punktowych zwrotów akcji. Walka między pierwszakami toczyła się do ostatniej konkurencji. Wszystkie klasy wypadły znakomicie. Najlepsza okazała się jednak Ic wraz z wychowawczynią - p.Agatą Kokot Brygier. Turniej zakończyło wręczenie nagród ufundowanych przez sponsorów: Burmistrza Miasta Ozorkowa, p. Jacka Sochę, Restaurację Zatoka, Zakład Piekarsko-Cukierniczy Piotruś, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską
  w Ozorkowie, Hurtownię  Bimat oraz sklepik szkolny.
  Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Kolejny turniej już za rok...

 • Narodowy Program Czytelnictwa

  Narodowy Program Czytelnictwa

  Miło mi poinformować , iż nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych na zakup nowości książkowych nie będących podręcznikami do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3.

  Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie  i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W naszej szkole  znaczna część dotacji została przeznaczona na odnowienie księgozbioru lekturowego, który był bardzo zniszczony i zaczytany. Udało nam się również spełnić oczekiwania uczniów i na półki trafiły książki spoza kanonu  lektur,  wybrane   przez  czytelników. Zapraszam do biblioteki szkolnej „Przedwiośnie”  aby wypożyczyć NOWOŚCI !!!!  

 • Święto Niepodległości w I LO

  Święto Niepodległości w I LO

  W przededniu Święta Niepodległości w I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie odbył się uroczysty apel upamiętniający historyczną datę 11 listopada 1918r., przygotowany przez uczniów kl. IIIC pod opieką wychowawcy – p. J.Czaplińskiego.

  Ta szczególna lekcja historii i patriotyzmu rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

  Przypomniane zostały historyczne okoliczności ponownego pojawienia się Polski na mapach Europy po 123 latach niewoli oraz ważna dla tradycji niepodległościowej postać Józefa Piłsudskiego. Szczególnym akcentem patriotycznym było wspólne odśpiewanie „Roty” oraz wysłuchanie pieśni i piosenek patriotycznych, które powstały po 1918 r. w różnych trudnych dla Polski okresach.

  Dyrektor szkoły – p. Anna Plaskota , odnosząc się do rangi 11 listopada jako szczególnie ważnego święta dla Polaków, podziękowała twórcom apelu za przygotowanie uroczystości, podkreślając jej wyjątkową oprawę muzyczną i podniosły charakter.

  W słowno-muzycznym montażu wystąpili:

  Oliwia Jędrzejczak (IIIc)

  Natalia Kujawska (IIIc)

  Paulina Pałczyńska (IIIc)

  Wiktor Gieraga (IIIb)

  Julia Dośpial (IIIc)

  Justyna Karolak (IIIc)

  Śpiew:

  Katarzyna Kołodziejczak (IIIb)

  Klaudia Kusztelak (IIIb)

  Ewelina Sobczak (IIIc)

  Oliwia Bednarek (Ic)

  (Jolanta Antczak)

 • Filip i Janek prelegentami na konferencji naukowej

  Filip i Janek prelegentami na konferencji naukowej

  Na zaproszenie Koła Naukowego Miłośników Oświecenia działającym na Wydziale Filologicznym UŁ uczniowie pani Emilii Lipiec- Kuzańskiej: Filip Kaczmarek i Jan Gąsiorowski zaprezentowali temat Rola natury w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Opiekun Koła dr hab. Agnieszka Kobrzycka i jej doktoranci pogratulowali naszym uczniom świetnego wystąpienia. Przyłączamy się do gratulacji i życzymy kolejnych sukcesów!

 • "CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU" CZYLI JAK ODNIEŚĆ SUKCES W BIZNESIE

  "CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU" CZYLI JAK ODNIEŚĆ SUKCES W BIZNESIE

  Dnia 7 listopada br. podczas zajęć z wychowawcą klasa II A wzięła udział w grze ekonomicznej ‘Chłopska Szkoła Biznesu’ w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w negocjacjach handlowych, zakładać spółki, wyruszać na zagraniczne i handlowe wyprawy handlowe, a w głównej mierze przekonać się jak wyglądają mechanizmy wolnego rynku. Gra oparta na historii andrychowskich rzemieślników przeprowadzona została przez doradcę zawodowego p. Monikę Pietruszewską z MCK w Ozorkowie. Najlepszymi inwestorami okazali się Julia Matusiak, Marcel Banaszkiewicz i Bartosz Drozdowski.

 • „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

  „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

  Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji krakowskiego Instytutu Książki pod hasłem "Upoluj swoją książkę". Wystarczy zeskanować kod do pobrania darmowej aplikacji, która umożliwia czytanie i słuchanie 12 bestsellerowych powieści.

  Kody są do pobrania na plakatach umieszczonych na parterze szkoły, na pierwszym piętrze, oraz w bibliotece szkolnej.

  Akcja będzie trwała do 30 listopada 2017 r.

  Zaprasza Ewa Krasnopolska koordynator akcji.

 • Ku pamięci...

  Ku pamięci...

  Dąb Pamięci Posterunkowego Policji Państwowej Mieczysław Guzendy, który służył w Ozorkowie, zginął w Ostaszkowie.

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
  poniedziałek- 13.00-15.00
  piątek- 13.00-14.30

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć