Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Środa 23.01.2019
 • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

  Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego
  03.10.2018

  W czwartek, 27 września 2018r. w Uniejowie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.Głównym organizatorem była SP nr 1 w Uniejowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Zarządu Głównego ZSZ w Warszawie, przedstawiciele władz samorządowych z województwa łódzkiego oraz starostowie powiatów.

  Podczas uroczystości miało miejsce podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2017/2018. Wręczone zostały wyróżnienia dla dyrektorów i nauczycieli najlepszych szkół reprezentujących województwo łódzkie w Finałach Ogólnopolskich. Wśród laureatów znalazło się nasze LO reprezentowane przez p. Agatę Kokot Brygier – nagrodzoną nauczycielkę wychowania fizycznego.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Kolejny sukces sportowców

  Kolejny sukces sportowców
  01.10.2018

  Kolejny sukces sportowców - Obrazek 121 września 2018 r. w Zgierskiej Malince reprezentacje dziewcząt i chłopców zainaugurowały rok sportowy 2018/2019 indywidualnymi i drużynowymi biegami przełajowymi. Sportowcy I LO w Ozorkowie zaprezentowali się całkiem obiecująco i brak miejsca na podium w drużynówce (szczególnie u dziewcząt) był dużym zaskoczeniem. Na szczęście po ponownym przeliczeniu punktów okazało się, że dziewczęta zostały wicemistrzyniami powiatu. Chłopcy oficjalnie zajęli 4 miejsce na 11 drużyn czyli także w czołówce. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich biegaczy za poświęcenie i sportową postawę !!!

 • ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018

  ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018
  21.09.2018

  Dnia 14 września 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2017/2018. Nasze LO w generalnej klasyfikacji Licealiady zajęło 2. miejsce. Ustąpiliśmy jedynie miejsca Szkole sportowej z Aleksandrowa Łódzkiego.

  Na uroczystej gali uczniowie naszej szkoły odebrali Puchar Starosty  i talon na zakup sprzętu sportowego, natomiast ich nauczyciele listy gratulacyjne i podziękowania od Starosty zgierskiego.

  Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów na arenach sportowych- nauczyciele wychowania fizycznego.

  ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018 - Obrazek 1 ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018 - Obrazek 2

 • XLIII Rajd „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą”

  XLIII Rajd „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą”
  21.09.2018

  Siedmioosobowa grupa uczniów I LO  im. S. Żeromskiego w Ozorkowie wzięła udział w XLIII Rajdzie „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą” organizowanym przez łęczycki oddział PTTK, pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej. Trasa rajdu rozpoczęła się na cmentarzu w Solcy Wielkiej, gdzie znajdują się kwatery żołnierzy poległych w największej i jednej z najkrwawszych bitew września 1939 r. – Bitwie nad Bzurą. Uczestnicy rajdu, składając kwiaty, oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny. Następnie przez Solcę Małą, Sierpów, Konary, Dzierzbiętów  Mały dotarli do Łęczycy, gdzie przyłączyli się miejskich obchodów 79 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Po zakończeniu uroczystości na Placu Tadeusza Kościuszki ,wszyscy uczestnicy wraz z oficjalnymi delegacjami  instytucji i władz miasta przemaszerowali na  wojskową część cmentarza parafialnego w Łęczycy , gdzie odczytany został apel poległych oraz złożono białe i czerwone goździki na mogiłach żołnierzy. Nasi uczniowie wrócili do Ozorkowa pociągiem.

 • 79 rocznica bitwy w Orłej
  20.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 79 rocznica bitwy w Orłej.

 • 79 rocznica bitwy w Orłej

  79 rocznica bitwy w Orłej
  14.09.2018

  11 września 2008 r. poczet sztandarowy w składzie: Marcelina Brygier, Marta Michalska, Kacper Chałagus i Maurycy Dobosiak, reprezentował naszą szkołę na uroczystościach związanych z obchodami 49 rocznicy Bitwy w Orłej. Uroczystości rozpoczęły się mszą polową, następnie odczytano Apel Poległych  i złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterów walk w Orłej.  Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów gimnazjum w Parzęczewie.

 • "Jak nie czytam, jak czytam"

  "Jak nie czytam, jak czytam"
  15.09.2018

  Podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji rozpowszechniania czytania wśród młodzieży.

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
  06.09.2018

  3 września 2018 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego , która odbyła się z udziałem zaproszonych gości : p. Krzysztofa Jurka- Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatu Zgierskiego oraz p. Jacka Sochy – Burmistrza Ozorkowa.

  W inauguracyjnym przemówieniu Dyrektor Anna Plaskota wskazała na sukces tegorocznych absolwentów I LO : 100-procentową zdawalność egzaminu maturalnego oraz bardzo wysokie wyniki, które uzyskali na egzaminie z matematyki. Powitała w naszym gronie uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

  Podczas inauguracji roku szkolnego nie zabrakło akcentów historycznych związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Fragmenty przejmujących wspomnień młodych ludzi żyjących w tamtym czasie odczytali uczniowie kl. IIIA, którzy przygotowali uroczystość pod opieką wychowawczyni p.Blanki Kochańskiej.

  Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

  Fotorelacja tutaj:Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

 • Rzopoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rzopoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się  3 września 2018r. o godz. 9.00.

 • DRODZY GIMNAZJALIŚCI!

  DRODZY GIMNAZJALIŚCI!
 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  22 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, na które zostali zaproszeni: Starosta Powiatu Zgierskiego p. Bogdan Jarota,

  Burmistrz Miasta Ozorkowa p. Jacek Socha, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatu Zgierskiego p. Krzysztof Jurek.

  Pani dyrektor Anna Plaskota wraz z wychowawcami klas pierwszych i drugich wręczyła nagrody uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i świadectwo z wyróżnieniem.  Uczniowie z bardzo dobrymi wynikami  otrzymali dyplomy.

   

  Wręczone zostały również liczne nagrody za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach przedmiotowych, zaangażowanie w życie szkoły, pracę w wolontariacie i inne.

   Największym tegorocznym sukcesem sportowym było zdobycie trzeciego miejsca w Polsce w Mistrzostwach w Piłce Siatkowej. W przygotowaniach do  mistrzostw naszą drużynę wspierał p. Krzysztof Jurek.

  Pani dyrektor podziękowała za trudny, pracowity rok nauki, który przyniósł tak wiele sukcesów  uczniów. Życzyła wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji. Były również życzenia od p. starosty B. Jaroty, od p. burmistrza J. Sochy i od p. K. Jurka.

  Miłym akcentem były podziękowania, życzenia, kwiaty i drobne upominki dla nauczycieli od uczniów, którzy nie kryli radości z rozpoczynających się wakacji.

   

   Nad przebiegiem uroczystości czuwała klasa I a wraz z wychowawczynią p. Anetą.Wajer. Brawa za profesjonalizm należą się prowadzącym – Patrycji Gieradze i Pawłowi Muszyńskiemu oraz  Patrycji Lewandowskiej, Martynie Suligowskiej i Gabrieli Sobińskiej, które przygotowały fotorelację „Tak minął rok”, gdzie zawarły najciekawsze wydarzenia mijającego roku szkolnego. Rozstaliśmy się w miłym, wakacyjnym nastroju.

   

  Życzymy wszystkim wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku. Udanych wakacji!

   

 • PIKNIK INTEGRACYJNY PSLCnP - „HISTORIA NASZEJ OKOLICY”

  PIKNIK INTEGRACYJNY PSLCnP - „HISTORIA NASZEJ OKOLICY”

  6 czerwca 2018 r. 14 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pomagało przy organizacji i prowadzeniu Pikniku Integracyjnego organizowanego corocznie przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki.

  Uczniowie pracowali w godz. od 8.00 do 14.00 pomagając w pracach organizacyjno-porządkowych (nosili stoły, krzesła, ławeczki, materace), przygotowywaniu posiłków, obsłudze stoisk z małą gastronomią, prowadzeniu warsztatów integracyjnych, organizacji sceny i filmowania.

  Dzięki udziałowi w Pikniku Integracyjnym wolontariusze mogli odkryć własny potencjał, integrowali się ze społecznością lokalną, zdobywali nowe doświadczenia. Wolontariusze wykazali się tolerancją, szacunkiem i akceptacją dla  odmienności drugiego człowieka, umiejętnością integracji z osobami niepełnosprawnymi.

  Na uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Historia naszej okolicy”, w którym nagrodzona została uczennica klasy Ia Magdalena Jurkiewicz. Gratulacje!

 • Gimnazjalisto! Dołącz no nas!!!

  Gimnazjalisto! Dołącz no nas!!!
 • Program rządowy DOBRY START

  Program rządowy DOBRY START

  Więcej informacji na: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

 • DZIEWCZYNY LUBIA BRĄZ!!!

  DZIEWCZYNY LUBIA BRĄZ!!!

  DZIEWCZYNY LUBIA BRĄZ!!! 😍 


  czyli sukcesów sportowych ciąg dalszy .... https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png:D

   

  Nasza drużyna żeńska w składzie: Oliwia Bednarek, Zofia Włodarczyk oraz Kinga Wasiak(R) zdobyła III miejsce! 

  We wtorek 05 czerwca 2018 roku na MOSIR- Obiekt Mróżyczka w Głownie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej.

  Dziewczęta wróciły do szkoły z brązowymi medalami. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f96/1/16/1f949.pnghttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f96/1/16/1f949.pnghttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f96/1/16/1f949.png

  Serdeczne gratulacje! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ffe/1/16/1f44f.png

  Agata Kokot Brygier

 • DRUŻYNA MĘSKA I LO OZORKÓW BRĄZOWYMI MEDALISTAMI LCEALIADY 2018 !!!

  DRUŻYNA MĘSKA I LO OZORKÓW BRĄZOWYMI MEDALISTAMI LCEALIADY 2018 !!!

  W dniach 31 maja - 3 czerwca 2018 roku w Ostródzie odbyła się XVII Ogólnopolska Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców.
  Reprezentanci naszej szkoły zdobyli  III MIEJSCE

  Zdobywcy brązowych medali to:

  • Albert Krzewiński,
  • Jan Jankowski- najlepszy rozgrywający turnieju
  • Adrian Kręcikowski,
  • Bartosz Zawierucha,
  • Łukasz Gwarczyk,
  • Łukasz Karolak (R),
  • Nikodem Nowak(kapitan) - najlepszy zawodnik I LO Ozorków
  • Konrad Dośpiał (R),
  • Michał Staniszewski (R),


  Nasi siatkarze eliminacje fazy grupowej ukończyli na 1. MIEJSCU. W półfinale przyszło Im zmierzyć się z reprezentacją Kędzierzyna- Koźle (ubiegłorocznymi zwycięzcami ). Niestety ten mecz zakończył się dla nas przegraną – 0:2.
  W niedzielny poranek w meczu o brązowy medal  I LO zmierzyło się ze swoim grupowym rywalem- Augustowskim Centrum Edukacyjnym.
  Pierwszy  set  ozorkowianie wygrali pewnie 25:13; druga partia była bardziej zacięta, gdyż augustowianie zdobyli dwa razy więcej punktów. Jednak dwa punkty różnicy dały zwycięstwo naszym reprezentantom (28:26) a w całym meczu 2:0. Tym samym uczniowie I LO Ozorków zostali trzecią drużyną Mistrzostw Polski!!! Ten sukces przejdzie do annałów ozorkowskiego sportu i choć medal brązowy to będzie zapisany złotymi zgłoskami w historii szkoły.
  Warto dodać że siatkarze reprezentujący I LO Ozorków siatkarskie szlify pobierali w MKS Bzura Ozorków.
   Kolejność końcowa Licealiady Ostróda 2018:
  1. LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Ozorków
  4. Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów
  5. Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce
  6. Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych i Licealnych Poznań
  7. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
  8. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
  9. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin
  10. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław
  11. Zespół Szkół Nr 1 Wieluń
  12. II Liceum Ogólnokształcące Malbork
  13. II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego Gdańsk
  14. Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja Kraśnik

  SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA BRĄZOWYCH MEDALISTÓW. 

                                                                                                                       Agata Kokot Brygier

 • "DRZWI OTWARTE" W I LO

  "DRZWI OTWARTE" W I LO

  W dniu "Otwartych Drzwi" oprócz udziału w Konkursie Języki (Nie)Obce i Festiwalu Tolkienowskim zaprosiliśmy uczniów gimnazjów do zwiedzenia naszego liceum oraz wzięcia udziału w doświadczeniach i zabawach przedmiotowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

  Zwiedzających uczniów objęli opieką ich starsi koledzy - uczniowie klas pierwszych LO, którzy odpowiadali na rozmaite pytania dotyczące nauki w naszej szkole.

  Drodzy uczniowie gimnazjów, drzwi naszego liceum stoją przed Wami szeroko otwarte!

  ZAPRASZAMY  :D

 • Konkursy „Języki (nie)obce” i „Feel the Force” rozstrzygnięte!

  Konkursy „Języki (nie)obce” i „Feel the Force” rozstrzygnięte!

  W piątek 25 maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie odbył się finał IV. edycji konkursu dla gimnazjalistów „Języki (nie)obce. W ostatecznej rozgrywce wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn ze szkół w Ozorkowie (2 drużyny), Parzęczewie, Solcy Wielkiej, Modlnej i Słowiku. Reprezentanci gimnazjów wykazali się szeroką wiedzą z zakresu języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i francuskiego oraz państw europejskich. Rywalizacja była zacięta i zakończyła się dogrywką, gdyż drużyny z Ozorkowa i z Parzęczewa okazały się być na bardzo wyrównanym poziomie. Uczniowie kolejny raz pokazali, że mają szerokie horyzonty i zainteresowania i znają odpowiedzi zarówno na pytania dotyczące literatury fantasy, jak i języków, geografii, kultury czy nawet polityki.

  Najlepszą drużyną okazała się być ekipa z Solcy Wielkiej. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Parzęczewa, natomiast drużyna dziewcząt z Ozorkowa zakończyła rywalizację na trzecim miejscu.

  Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!

  Równolegle do konkursu dla gimnazjalistów śledziliśmy zmagania wokalne uczniów naszego Liceum w konkursie piosenki obcojęzycznej „Feel the Force”. W szranki muzyczne stanęli: Agata Kopka z IIa, Patrycja Gieraga z Ia, Paweł Muszyński z Ia, Filip Tomicki z Ia, Marcelina Brygier z IIc i Paulina Krzewińska z Ib. Jury w składzie: pani dr hab. Agnieszka Kobrzycka, pani dyrektor Anna Plaskota i pani Anna Czarnowska-Matusiak wyłoniło zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Agata Kopka w piosence Little Talks zespołu Of Monster and Men. Drugi stopień podium należał do ubiegłorocznej zwyciężczyni Marceliny Brygier za wykonanie piosenki pt. Si j’étais un homme z repertuaru francuskiej wokalistki Chilly. Na trzecim miejscu uplasowała się Patrycja Gieraga również w piosence francuskojęzycznej pt. Voyage voyage zespołu Desireless.

  Gratulujemy poziomu muzycznego i umiejętności wokalnych wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

  Święto języków i muzyki w naszej szkole uświetniły występy zespołu Quiet Voices założonego przez uczniów i absolwentów I LO. Katarzyna Kołodziejczak (wokal), Tomek Wojtkiewicz, Kacper Chałagus i Daniel Mikołajewski udowodnili, że talentów artystycznych w naszej szkole nie brakuje. Dziękujemy bardzo zespołowi Quiet Voices za te niezapomniane muzyczne chwile.

  Dziękujemy także instytucjom, które czynnie wspierają nasze przedsięwzięcia promujące naukę języków nie tylko obcych, obejmując je patronatem i fundując nagrody dla uczestników konkursu. A są to: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Miasto Ozorków, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne oraz Bank Spółdzielczy w Ozorkowie.

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
  poniedziałek 12.00-14.00
  wtorek 12.00-14.00
  piątek 12.00-14.00


  Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
  poniedziałek 14.00-15.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć