Sobota 18.11.2017

„ Biblioteka Przyjazna Uczniowi”

Z wielką radością i przyjemnością informujemy, że wniosek złożony przez Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Ozorkowie o przyznanie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej „Przedwiośnie” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uzyskał pozytywną ocenę. Tym samym szkoła nasza otrzymała dotację w wysokości 15 tysięcy złotych na odnowienie księgozbioru lekturowego, oraz na pozyskanie nowości  czytelniczych.  3 tysiące złotych otrzymamy od Starostwa Powiatowego w Zgierzu, kolejne 12 tysięcy od Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Komisja oceniająca wnioski brała pod uwagę:

• Aktualny stan wyposażenia biblioteki szkolnej,
  • Zgodność z celami Programu działań, które promują i wspierają rozwój czytelnictwa,
  • Zakres planowanych przez szkołę działań w obszarze współpracy ze środowiskiem lokalnym w tym z biblioteką publiczną.

Miłe jest, że działania podejmowane przez bibliotekę „Przedwiośnie „ mające popularyzować czytelnictwo wśród uczniów  miały  wpływ na przyznanie w/w dotacji. Potwierdzeniem  niech będzie również przyznany  bibliotece  certyfikat:

„ Biblioteka Przyjazna Uczniowi”.

Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
    poniedziałek- 13.00-15.00
    piątek- 13.00-14.30