Sobota 18.11.2017

Sztafeta czytelnicza

24 maja  2017 r. „Sztafeta czytelnicza” promująca czytelnictwo dotarła do Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie. Akcja jest organizowana przez  zgierską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi.

„Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” – mówi stare polskie przysłowie. Wychowanie dzieci i młodzieży na miłośników książek i czytania należy rozpocząć od najmłodszych lat. Troska o kulturę czytelniczą, kształtowanie potrzeb nawyku czytania jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia u młodego człowieka, rozwijania wyobraźni, wrażliwości i empatii. Dobrze dobrana literatura jest w stanie nauczyć już najmłodszego ucznia właściwego stosunku do życia, ludzi i książek.

Uczniowie, włączając się do akcji  z zaangażowaniem wystawili fragmenty utworu Moliera „Świętoszek”. Stroje z epoki dodały splendoru i uatrakcyjniły przedstawienie, podczas którego poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

Kolejną formą promocji książek było czytanie fragmentów  ulubionych utworów wybranych przez samych uczniów, którzy  przebrani za bohaterów książek zaprezentowali nam m.in. fragmenty „  Harreg’o Pottera”. Kolejny raz okazało się, że tradycyjna papierowa książka jest dla młodzieży atrakcyjna i warto po nią sięgać !!!!!

Nad całością akcji w szkole czuwała P. Ewa Krasnopolska - n-l bibliotekarz.

Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
    poniedziałek- 13.00-15.00
    piątek- 13.00-14.30