Sobota 18.11.2017

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ

LUBISZ POEZJĘ?

JESTEŚ MISTRZEM W INTERPRETACJI TEKSTU LITERACKIEGO?

WEŹ UDZIAŁ W:

SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI MIŁOSNEJ

Konkurs polega na recytacji lub wykonaniu wokalnym wybranego wiersza o tematyce miłosnej

( czas recytacji/ wykonania wokalnego nie może przekroczyć 5 minut).

Zg

Zg     Zgłoszenia i regulamin konkursu-  w bibliotece szkolnej "PRZEDWIOŚNIE" ( do 16.02.2017 r.- czwartek).

Te     Termin konkursu: 17.02.2017 r.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ - ROZSTRZYGNIĘCIE

W dniu 17 lutego  2017 roku odbył się Finał Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Miłosnej, zorganizowany przez Bibliotekę „Przedwiośnie” w Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie.

Społeczność  szkolną godnie reprezentowały uczennice z klas Pierwszych..

Ocenie podlegało: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja utworu, dykcja, postawa sceniczna i ogólne wrażenie artystyczne. Najważniejsze cele konkursu to:  doskonalenie poprawności wymowy, poznanie przez uczniów poezji i  oraz motywowanie ich do wystąpień publicznych.

Jury pod przewodnictwem P. Jolanty Antczak nauczycielki jęz. polskiego, P. Ewy Krasnopolskiej nauczyciela bibliotekarza, oraz przedstawiciela społeczności szkolnej Wiktora Gieragi jednomyślnie dokonało wyboru:

Na największe uznanie jury zasłużyła Agata Kopka  z klasy Ia, która zdobyła I miejsce w kategorii poezji  śpiewanej. W Jej interpretacji usłyszeliśmy piosenkę „Miasteczko cud” Agnieszki Osieckiej.

II miejsce zajęła Magdalena Małachowska z klasy Ic za wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się  nie  zdarza”. III miejsce uzyskała Aleksandra Rutkowska z klasy I c za wiersz Adama Asnyka „Ja Ciebie kocham.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
    poniedziałek- 13.00-15.00
    piątek- 13.00-14.30