Czytanie łączy pokolenia….

Z okazji przypadającego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek nasza szkolna biblioteka „Przedwiośnie” zorganizowała akcję „Czytamy bajki dzieciom”.

Uczennice z klasy III AP Kasia Ciesielska i Maja Dropińska oraz Dominika Młoda i Maja Waszczuk z klasy II D wybrały się do Przedszkola „Płastug” w Ozorkowie, aby poczytać bajki maluchom i przybliżyć im świat książek. Starsze koleżanki przygotowały dla dzieci wiersze Juliana Tuwima. Przeczytane utwory bardzo się dzieciom podobały. Kolorowe ilustracje dodatkowo działały na wyobraźnię małych słuchaczy. Przedszkolaki   chętnie odpowiadały na zadawane pytania i domagały się więcej i jeszcze więcej…. Czytając bajki dzieciom ich starsze koleżanki wczuwały się w postacie, odgrywając role bajkowych bohaterów.  Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych wypadła znakomicie, wszyscy doskonale się bawili, jednocześnie ucząc i poznając nieznany, a jednocześnie jakże ciekawy świat. W nagrodę przedszkolaki zaśpiewały licealistkom piosenkę i zaprosiły do kolejnych odwiedzin. To ogromna radość tak miło spędzić czas razem oddając się pasji czytania. A jak napisała Maria Konopnicka „Książka i możliwość czytania jest to jeden z największych cudów naszej cywilizacji”.