Czekamy na Ciebie

nie jest stratą czasu

Efektem naszej pracy jest
brązowa tarcza Perspektyw

1. Ile klas pierwszych otwiera się w każdym roku w I LO w Ozorkowie?

Zazwyczaj są to 3 oddziały w każdym kolejnym roku szkolnym.

2. Jakie rodzaje klas otwierane są rokrocznie?

We wszystkich klasach proponujemy różnorodne rozszerzenia. Zależnie od profilu - rozszerzoną geografię i historię, matematykę i fizykę oraz biologię i chemię. Każdego roku Szkoła przedstawia szczegółowe informacje na ten temat proponowanych klas i planowanych w nich rozszerzeń podczas Drzwi Otwartych, Targów Edukacyjnych oraz na swej stronie internetowej.

3. Jakich języków obcych nowożytnych naucza się w I LO?

We wszystkich klasach obowiązkowym językiem obcym jest język angielski. Ponadto do wyboru – język niemiecki albo francuski jako język uzupełniający.

4. Ile punktów trzeba uzyskać, aby być przyjętym do szkoły?

W każdej klasie jest to inna liczba punktów - zależnie od ilości chętnych i wyników egzaminu. Nie jest ustalany dolny limit punktów niezbędny do przyjęcia do szkoły.

5. Czy I LO jest szkołą tylko dla najlepszych?

Oczywiście nie. Świetnie odnajdzie się tu każdy ambitny, pełen pomysłów i pasji uczeń, niezależnie od tego czy posiada doświadczenia i plany olimpijskie, czy nie.

6. Kiedy można zapoznać się z nazwiskami nauczycieli uczących poszczególne klasy?

Podczas Drzwi Otwartych można zapoznać się ze składem Rady Pedagogicznej. Kompletny skład nauczycieli uczących w poszczególnych klasach prezentowany jest po zatwierdzeniu organizacji pracy szkoły, czyli w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

7. Czy można przenieść się z klasy do klasy?

Tylko w szczególnie uzasadnionych sytuacjach, o ile w interesującej ucznia klasie są wolne miejsca.

8. Jakie są wyniki matur w I LO i jak kształtuje się procent przyjęć na studia?

Od lat wyniki egzaminów maturalnych uzyskiwane przez naszych absolwentów kształtują się na najwyższym poziomie zarówno wpowiecie jak i w województwie. Nasi absolwenci bez trudu dostają się na wymarzone kierunki studiów.