Klasa matematyczna

• Posiadasz umiejętności logicznego i analitycznego myślenia.
  • Interesujesz się matematyką i fizyką.
  • Ciekawią Cię zagadnienia informatyczne i problemy techniczne.
  • Rozważnie myślisz o swojej przyszłości.
  • Wytrwale dążysz do celu.

Charakterystyka klasy
Jeśli jesteś dociekliwy i chcesz zrozumieć świat, masz świadomość ogromnej roli nauk ścisłych, rozwoju naszej cywilizacji – wybierz klasę matematyczną!

W tej klasie poszerzysz wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, języka angielskiego i informatyki. Zdobędziesz nowe umiejętności i kompetencje pozwalające na precyzyjną analizę problemów naukowych. Uczniowie tej klasy biorą udział w pracach koła fizycznego i informatycznego. Uzyskują świetne wyniki w licznych konkursach i olimpiadach.

Przedmioty rozszerzone
rozszerzony program nauczania matematyki, fizyki, języka angielskiego. Dodatkowo wprowadzony został przedmiot systemy informatyczne.

Języki obce
język angielski (prowadzony będzie w grupach, w zależności od stopnia zaawansowania), język niemiecki lub język francuski.

Po maturze
Po maturze absolwenci tej klasy są wyróżniającymi się studentami takich kierunków, jak m. in. matematyka, fizyka, informatyka, automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika, telekomunikacja i ekonomia. Podejmują studia na kierunkach zamawianych, uzyskując wysokie stypendia.