Klasa matematyczna

• Posiadasz umiejętności logicznego i analitycznego myślenia.
  • Interesujesz się matematyką i fizyką.
  • Ciekawią Cię zagadnienia informatyczne i problemy techniczne.
  • Rozważnie myślisz o swojej przyszłości.
  • Wytrwale dążysz do celu.

Charakterystyka klasy
Jeśli jesteś dociekliwy i chcesz zrozumieć świat, masz świadomość ogromnej roli nauk ścisłych, rozwoju naszej cywilizacji – wybierz klasę matematyczną!

W tej klasie poszerzysz wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, języka angielskiego i informatyki. Zdobędziesz nowe umiejętności i kompetencje pozwalające na precyzyjną analizę problemów naukowych. Uczniowie tej klasy biorą udział w pracach koła fizycznego i informatycznego. Uzyskują świetne wyniki w licznych konkursach i olimpiadach.

Przedmioty rozszerzone
rozszerzony program nauczania matematyki, fizyki, języka angielskiego. Dodatkowo wprowadzony został przedmiot systemy informatyczne.

Języki obce
j. angielski (prowadzony będzie w grupach międzyklasowych, w zależności od stopnia zaawansowania), j. niemiecki, istnieje możliwość kontynuowania nauki j. francuskiego

Po maturze
Po maturze absolwenci tej klasy są wyróżniającymi się studentami takich kierunków, jak m. in. matematyka, fizyka, informatyka, automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika, telekomunikacja i ekonomia. Podejmują studia na kierunkach zamawianych, uzyskując wysokie stypendia.