Klasa humanistyczna

• Lubisz poznawać kulturę i sztukę
  • Lubisz język polski, historię, naukę języków obcych
  • Chcesz nauczyć się języka hiszpańskiego, którym włada znaczna część ludzkości
  • Pasjonuje Cię rozmowa z drugim człowiekiem
  • Chcesz rozumieć otaczający Cię świat

Charakterystyka klasy
Jeśli lubisz atmosferę twórczej i swobodnej wymiany poglądów na różne tematy, interesujesz się kinem, teatrem i innymi dziedzinami sztuki, fascynuje Cię historia, psychologia, prawo, chcesz rozumieć otaczający Cię świat i motywy postępowania ludzi… a może piszesz wiersze, opowiadania lub chcesz to robić… – klasa humanistyczna jest dla Ciebie!

Wybierając tę klasę, poszerzysz swoją znajomość literatury, kultury i języka oraz wiedzę historyczną. Dla tej klasy organizowane są dodatkowe spotkania z wykładowcami polonistyki, historii, filmoznawstwa, teatrologii, filozofii. Jej uczniowie mogą brać udział w zajęciach kółek teatralnego i historycznego, przygotowywać się do olimpiad przedmiotowych oraz zapewnić sobie wolny wstęp na wymarzony kierunek studiów. Klasa humanistyczna da Ci okazję poznania kultury i historii poprzez uczestniczenie w wyjazdach programowych. Uczniowie tej klasy mają możliwość rozwijania pasji artystycznych ( inscenizacje teatralne, recytacja, kabaret i inne) oraz sprawdzania swoich zdolności w licznych konkursach, olimpiadach i debatach. Humaniści współorganizują UŁ oraz IPN.

Przedmioty rozszerzone
rozszerzony program nauczania języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii lub języka angielskiego.

Języki obce
język angielski (prowadzony będzie w grupach międzyklasowych, w zależności od stopnia zaawansowania), język niemiecki, istnieje możliwość kontynuowania nauki języka francuskiego

Po maturze
Uczniowie klas humanistycznych w przyszłości często wybierają następujące kierunki studiów: prawo, politologia, polonistyka, anglistyka, iberystyka, historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, socjologia, kierunki artystyczne, pedagogika i psychologia.