Dzisiaj jest

Klasa cyberbezpieczeństwa

Klasa CM o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowej Akademii Technicznej i Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

Realizuje „Program CYBER.MIL z klasą”, który zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa. Program nauczania obejmuje takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w tej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są również zajęcia zdalne w formie e-learningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.


I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Żeromskiego

95-035 Ozorków,
ul. R. Traugutta 1

+48 (42) 718-93-50

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tu jesteśmy