Klasa biologiczna

• Masz dobrą pamięć i lubisz się uczyć.
  • Lubisz biologię i chemię.
  • Interesuje Cię świat zwierząt i otaczająca przyroda.
  • Czujesz się odpowiedzialny za otaczające Cię środowisko naturalne.

Charakterystyka klasy
Jeśli chcesz: zrozumieć znaczenie przemian biologiczno – chemicznych zachodzących w otaczającym świecie, rozwijać zdolności krytycznego myślenia, poznawać środowisko za pomocą obserwacji i doświadczeń, to wybór klasy przyrodniczej Ci w tym pomoże. W tej klasie zdobędziesz szeroką wiedzę z biologii i chemii. Uczniowie tej klasy uczestniczą m.in. w zajęciach szkolnych kół przedmiotowych z biologii i chemii.

Przedmioty rozszerzone
rozszerzony program nauczania biologii, matematyki, chemii lub geografii.

Języki obce
język angielski (prowadzony będzie w grupach, w zależności od stopnia zaawansowania), język niemiecki lub język francuski.

Po maturze
Uczniowie kończący tę klasę studiują: medycynę, stomatologię, farmację, weterynarię, biologię, biotechnologię, chemię oraz inne kierunki medyczne, leśne i rolnicze. Możesz także studiować na tzw. kierunkach zamawianych, co łączy się z uzyskaniem wysokiego stypendium.