Klasa językowa

• Masz dobrą pamięć i lubisz się uczyć.
  • Lubisz uczyć się języków.
  • Interesuje Cię świat medycyny i farmacji oraz otaczająca przyroda.
  • Masz wątpliwości czy bardziej jesteś humanistą czy umysem ścisłym?

Charakterystyka klasy
Jeśli chcesz: zrozumieć znaczenie przemian zachodzących w otaczającym świecie, rozwijać zdolności krytycznego myślenia, poznawać środowisko za pomocą obserwacji i doświadczeń, a dodatkowo masz zdolności językowe i szeroko otwarty umysł, to wybór klasy językowej Ci w tym pomoże. W tej klasie zdobędziesz szeroką wiedzę z dziedzin: humanistycznych ale również przyrodniczych. Uczniowie tej klasy uczestniczą m.in. w zajęciach szkolnych kół przedmiotowych.

Przedmioty rozszerzone
rozszerzony program nauczania języka poskiego, języka angielskiego, biologii lub geografii.

Języki obce
język angielski (prowadzony będzie w grupach, w zależności od stopnia zaawansowania), język niemiecki lub język francuski.

Po maturze
Uczniowie kończący tę klasę studiują: psychologię, filologię polską, filologię angielską, sinologię, lingwistykę, pielęgniarstwo, kosmetologię, ratownictwo medyczne, dietetykę itp.