Aktualności

W piątek 24 czerwca, w obecności całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/22.Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością:
  • Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha,
  • Zastępca Komendanta Regionalnego Centrum Informatyki w Krakowie podpułkownik Piotr Fabijańczuk,
  • Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łodzi podpułkownik Przemysław Połubiński.
Dyrektor szkoły Anna Plaskota podsumowała rok pracy uczniów i nauczycieli. Najlepsi uczniowie szkoły otrzymali świadectwa i dyplomy na forum szkoły. W tym roku szkolnym p. dyrektor Anna Plaskota wręczyła świadectwa z wyróżnieniem aż 42 uczniom, którzy uzyskali średnią ocen rocznych powyżej 4,75, w tym ponad połowa z nich osiągnęła średnią co najmniej 5,00. Najlepsze wyniki w nauce uzyskał Hubert Ignatowicz z klasy 1c (z programu CYBER.MIL z klasą).
Podczas uroczystości docenieni zostali także uczniowie, którzy zostali laureatami lub zwycięzcami konkursów przedmiotowych oraz zawodów sportowych. Uczestnikom projektu z programu Erasmus+ „Cyberprzestrzeń – bezpieczna przestrzeń” wręczono certyfikaty, a wolontariuszom uczestniczącym w różnych akcjach pomocowych i charytatywnych – podziękowania i upominki.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że uczniowie naszego liceum odnoszą liczne sukcesy w wielu dziedzinach, a efekty nauczania w szkole utrzymują się niezmiennie na wysokim poziomie. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, a wszystkim życzymy realizacji swoich pasji w następnych latach .
Przewodniczący samorządu uczniowskiego Krystian Andrzejczak podziękował nauczycielom za ich pracę i wsparcie uczniów w trudnej rzeczywistości, w której towarzyszyło nam nauczanie zdalne i problemy wynikające z sytuacji polityczno – gospodarczej.
Ze smutkiem przyjęliśmy do wiadomości informację, że pracę w naszej szkole kończą wspaniali nauczyciele: p. Grażyna Kowalczyk, p. Ewa Krasnopolska, p. Klaudia Jackowska – Krzywoń oraz ks. Maciej Gortyński. Bardzo żałujemy, już tęsknimy!
Uczniom klas 1a i 1c dziękujemy za przygotowanie uroczystości, a Hubertowi i Weronice gratulujemy uzdolnień muzycznych!
Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku!

Od 4 do 8 lipca br. Akademia Marynarki Wojennej gościła 196 uczniów oraz 28 opiekunów z całej Polski - uczestników programu „CYBER.MIL Z KLASĄ” na obozie Leniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa.

W ramach obozu, uczestnicy mieli możliwość poznania specyfiki, bazy dydaktycznej oraz 100-letniej historii AMW. Ponadto poznali wybrane jednostki pływające 3. Flotylli Okrętów stacjonujących w Porcie Wojennym w Gdyni, zwiedzali Gdynię, ORP Błyskawicę, podziwiali walory historyczne Gdańska oraz kuracyjne uroki Sopotu. Motto obozu to "Cyberbezpieczny" wypoczynek letni. W ramach bogatego programu i zajęć, które prowadzili wykładowcy AMW, uczniowie uczestniczyli w takich projektach, jak: bezpieczna stacja robocza dla ucznia informatyki - konkurs o miano "Najlepszego cyberinżyniera obozu", cyberkolokwium - quiz wiedzy cyberprzeróżnej o tytuł "Cybergreeka obozu", przyspieszony kurs łamania ransomware, „Klasa, obiekt, dziedziczenie - własny program w C++”. Ponadto miały miejsce zawody w ramach cyberrywalizacji - cyberwygibasy - wielki pojedynek na halowym torze przeszkód o tytuł  "Cyberwarior obozu", które odbywały się na hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowego, a także sztafeta pływacka 5x25m (4 uczniów plus 1 opiekun). Dla uczniów, którzy przybyli z 15 województw był to czas nauki, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Jednocześnie mieli oni możliwość  zapoznania się z ceremoniałem wojskowym i tradycjami morskimi. A że konwencja obozu zakładała pokazanie jak wygląda dzień w Akademii, uczestniczyli również w porannym "cyberrozruchu", porannym apelu z ceremonią podniesienia flagi państwowej oraz apelu wieczornym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, a całej Akdemii życzymy kolejnych sukcesów na polu dydaktyki i kolejnych 100 lat rozwoju.

Błażej Kosmalski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie oraz reprezentant Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego, może się pochwalić kolejnym sportowym sukcesem! 17-latek został Wicemistrzem Polski Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Podczas zawodów rozegranych 17.06.2022 w Zatoce Sportu w Łodzi drogę wspinaczkową pokonał z wynikiem 7,20 sekundy pobijając tym samym swój życiowy rekord. Do sukcesu dorzuca także II miejsce w całym cyklu Pucharu Polski.
J.K.

bk

6obWS2k6ob

I matura, i chęć szczera zrobi z ciebie …