Od poniedziałku 16 marca na kanale youtube.pl/lodztube Urząd Miasta Łodzi będzie transmitował bezpłatne zajęcia dla uczniów łódzkich szkół przygotowujących się do egzaminu maturalnego.

28 lutego 2020 roku trzech przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły, Wiktoria Łebedowska, Marcel Gwarczyk i Kinga Mrozińska, pod opieką p. Anny Czarnowskiej-Matusiak wzięli udział w I Konferencji Samorządów Uczniowskich zorganizowanej w łódzkim urzędzie wojewódzkim. Było to pierwsze z cyklu szesnastu zaplanowanych w całej Polsce spotkań, podczas którego młodzi wymienili się doświadczeniami w zakresie pracy i skuteczności działania w społeczności szkolnej. Gośćmi honorowymi konferencji byli łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski i II wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. W trakcie konferencji o swoich doświadczeniach w pracy samorządowej w szkole opowiedzieli wiceprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Piotr Wasilewski oraz Piotr Nowak, wiceprzewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Po owocnej współpracy w grupach i wymianie myśli młodzież mogła zaprezentować efekty swojego działania. „To był owocny czas podczas którego wiele się nauczyliśmy” - podkreślają nasi uczniowie.

Szanowni Państwo,

w związku z wydanym w dn. 11 marca br. przez Prezesa Rady Ministrów zaleceniem dotyczącym zawieszenia zajęć w szkołach oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, dyrektor szkoły informuje, że w dniach 12 – 25 marca br. szkoła będzie zamknięta dla wszystkich uczniów. W tym czasie szkoła będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie, dlatego wszelkie informacje i komunikaty znajdziecie Państwo w dzienniku elektronicznym Librus.

Anna Plaskota

Dyrektor szkoły

27 i 28 lutego 2020 roku grupa uczniów z naszej szkoły spędziła na rekolekcjach w łódzkiej Atlas Arenie pod przewodnictwem abp Grzegorza Rysia. To był cudowny czas. Młodzież mogła tańczyć, śpiewać, a przede wszystkim odpowiednio przygotować się do jednego z najważniejszych okresów w życiu chrześcijan - Wielkiego Postu. Wszyscy wrócili do domów z wielkimi przemyśleniami, pocieszeni i zmotywowani do poprawienia swojego życia. W Atlas Arenie można było wziąć również udział w spowiedzi i Mszy Świętej. To były niezwykłe dwa dni. „Oby więcej takich inicjatyw!” - podkreślają uczniowie.