I Konferencja Samorządów Uczniowskich

28 lutego 2020 roku trzech przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły, Wiktoria Łebedowska, Marcel Gwarczyk i Kinga Mrozińska, pod opieką p. Anny Czarnowskiej-Matusiak wzięli udział w I Konferencji Samorządów Uczniowskich zorganizowanej w łódzkim urzędzie wojewódzkim. Było to pierwsze z cyklu szesnastu zaplanowanych w całej Polsce spotkań, podczas którego młodzi wymienili się doświadczeniami w zakresie pracy i skuteczności działania w społeczności szkolnej. Gośćmi honorowymi konferencji byli łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski i II wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. W trakcie konferencji o swoich doświadczeniach w pracy samorządowej w szkole opowiedzieli wiceprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Piotr Wasilewski oraz Piotr Nowak, wiceprzewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Po owocnej współpracy w grupach i wymianie myśli młodzież mogła zaprezentować efekty swojego działania. „To był owocny czas podczas którego wiele się nauczyliśmy” - podkreślają nasi uczniowie.