Konkursu Turbolandeskunde - etap regionalny rozstrzygnięty

🇵🇱🇩🇪  22 kwietnia 2022 r. odbył się rejonowy etap konkursu Turbolandeskunde. Na etapie rejonowym uczniowie z 33 szkół z woj. łódzkiego rywalizowali w trzech ośrodkach: w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Łodzi, w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Łodzi oraz w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o Niemczech w wielu dziedzinach - geografii, polityce, kulturze, sporcie, nauce i in. Najlepszą drużyną, która zaprezentuje region łódzki w etapie ogólnopolskim zostali uczniowie VIII LO im. A. Asnyka w Łodzi. Uczniowie I LO w Ozorkowie ( drużyna w składzie: Katarzyna Ciesielska, Michał Olczak, Mateusz Wymysłowski) rywalizowali z 10 drużynami z innych szkół w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Łodzi i zajęli V miejsce. To nic, że poza podium (nie każdy ma szczęście do wylosowanych pytań), ważny jest ogromny wkład pracy, jaki uczniowie włożyli w przygotowania do etapu szkolnego i rejonowego oraz pozyskana wiedza, która poszerza horyzonty. Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział rejonowym etapie konkursu, ale na pewno wrócimy w następnym roku!
Ewa Nitecka-Zientarska
Turbolandeskunde 2022 all