Dzisiaj jest

Pożegnanie maturzystów

W dn. 28 kwietnia 2022 r. społeczność szkolna naszego liceum pożegnała uczniów klas trzecich. Podczas uroczystości z udziałem wicestarosty powiatu zgierskiego, p. Dominika Gabrysiaka, dyrektora szkoły, p. Anny Plaskoty, przewodniczącej rady rodziców, p. Magdaleny Czekalskiej, wychowawców, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów z młodszych klas, absolwenci odebrali świadectwa ukończenia I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało osiem uczennic: Roksana Bartosiewicz, Milena Błaszczyk, Oliwia Kluza, Zuzanna Golema, Aleksandra Michalak, Aleksandra Plaskota, Dominika Pomykała, Paulina Sobczyńska.

Wszyscy, którzy zabrali głos podczas  uroczystości, oprócz życzeń powodzenia na egzaminie maturalnym dla absolwentów i podziękowań dla nauczycieli, zwracali uwagę na specyficzny czas nauki podczas ostatnich trzech lat- większość lekcji odbywała się w systemie zdalnym, a kiedy udało się wrócić do normalnych warunków, nadeszła informacji o wojnie u naszego sąsiada- Ukrainy. Mimo tych niesprzyjających wydarzeń absolwenci naszej szkoły, w co z całą mocą wierzymy, na pewno doskonale poradzą sobie ze wszystkimi egzaminami maturalnymi.

Druga część uroczystości miała charakter nieoficjalny i była dla maturzystów niespodzianką.
Po dwóch latach powróciły tradycyjne nagrody przyznawane przez społeczność szkolną dla najbardziej wyróżniających się absolwentów rocznika, czyli ŻEROMKI. Dla nagrodzonych było zaskakująco, czasami zabawnie, ale i wzruszająco. Na koniec wszyscy uświadomili sobie,
że w przypadku absolwentów 2022 r. to już jak w piosence Ostatni raz z moją klasą.

Nie do wiary, jak szybko płynie czas,
Wczoraj mali, dziś dorosły świat,
Wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień,
Tak wyraźnie widzę to.

Moja szkoła, jak majowy dzień
Czasem słońce, czasem chwile złe,
Pierwsza miłość, pierwsze smutku łzy,
Nigdy tego nie zapomnę.

Ostatni raz z moją klasą,
Już pożegnać czas mych przyjaciół,
Dzisiaj każdy ma,
Swój dorosły świat. (…)

Od 4 maja 2022 r. trzymamy kciuki za sukcesy egzaminacyjne uczniów Żeroma.


I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Żeromskiego

95-035 Ozorków,
ul. R. Traugutta 1

+48 (42) 718-93-50

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tu jesteśmy