Dzisiaj jest

Obchody świąt narodowych: Święto Flagi oraz Konstytucji 3-go Maja

Uczniowie naszej szkoły przez dwa dni pamiętali o uczczeniu polskich świąt narodowych: święcie Flagi RP oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
     W naszej szkole już od końca marca mogliśmy gościć wystawę wypożyczoną z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi dotyczącą polskiej flagi. Ekspozycja miała charakter edukacyjny. Składała się z dwudziestu plansz wśród których można było wyróżnić kilka bloków tematycznych, m.in.: 100-letnia historia flagi w zarysie, znaczenie i historia barw białej i czerwonej czy zasady postępowania i ochrona polskiej flagi. W związku z wystawą uczniowie klasy II d zorganizowali dla kolegów i koleżanek konkurs wiedzy dotyczący znajomości polskiej flagi. Pytania zostały pogrupowane pod względem trudności i każdy, kto udzielił poprawnej odpowiedzi mógł liczyć na nagrodę. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
     W dniu 29 kwietnia w szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IIB oraz IID przygotowali koncert. Usłyszeliśmy piosenki nie tylko patriotyczne lecz także związane z niepodległością i wolnością. Na zakończenie wszyscy uczniowie mogli wspólnie zaśpiewać "Mazurek 3- go Maja".
Obchodzenie świąt narodowych jest niezwykle ważne dla budowania poczucia własnej tożsamości narodowej. W tych dniach mogliśmy poczuć przynależność do wspólnej Ojczyzny. 
Monika Pietruszewska

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Żeromskiego

95-035 Ozorków,
ul. R. Traugutta 1

+48 (42) 718-93-50

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tu jesteśmy