Dzisiaj jest

Drużyna I LO w Ozorkowie najlepsza w Strefowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Łódź 2022

W związku z zaangażowaniem PCK w pomoc humanitarną dla uchodźców tegoroczny finał Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy został odwołany. Na dodatek nie wszystkie oddziały rejonowe organizowały mistrzostwa rejonów, jak i nie odbywały się etapy wojewódzkie. Na szczęście Oddział Okręgowy PCK w Łodzi stanął na wysokości zadania i dał możliwość sprawdzenia się młodym ratownikom w akcji.
7 maja 2022 r. w Łodzi, po trzyletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami covidowymi, odbyły się Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w których brały udział drużyny z Łodzi oraz zainteresowane drużyny z całego województwa.
Dziewięć drużyn rywalizowało na sześciu stacjach urazowych oraz pisało test z wiedzy o pierwszej pomocy i działalności Czerwonego Krzyża. Drużyny musiały wykazać się umiejętnościami udzielania pomocy w przypadku: bólu w klatce piersiowej, upadku z wysokości, omdlenia, wypadku na rowerze, urazie nosa po uderzeniu huśtawką, amputacji, porażeniu prądem, zatrucia, zadławienia z utrata przytomności i ataku epilepsji.
Nasza drużyna w składzie Wiktoria Michalska - kapitan, Maja Matusiak, Dominika Młodak, Marcelina Kubiak, Wiktor Szabela i Malina Olborska - rezerwowa, świetnie poradziła sobie udzielając pomocy poszkodowanym, co przełożyło się na wysoki wynik punktowy i I miejsce w mistrzostwach.
Klasyfikacja końcowa drużyn:
1. I LO w Ozorkowie 287,2 pkt
2.XXV LO w Łodzi 274,4 pkt
3.ZSP w Kleszczowie
4.Publiczne LO Politechniki Łódzkiej 264,4 pkt
5. XXIII LO w Łodzi
5. I LO w Łowiczu
6. I LO w Łodzi 249 pkt
7.XV LO w Łodzi 238 pkt
8.XLVII LO w Łodzi 213,6 pkt
Oczywiście nie byłoby sukcesu, gdyby nie ciężka praca całego zespołu. Dziękujemy w szczególności naszym kolegom i koleżankom, którzy wspierali nas w przygotowaniach pełniąc rolę pozorantów, sędziów i charakteryzatorów. Julia Jurkiewicz, Zuzia Kowalska, Zosia Duda, Maja Majka Dropińska, Lidka Zawierucha, Weronika Banaś, Kuba Kałużny - dziękujemy!
Dziękujemy także OOPCK w Łodzi i wszystkim osobom wspierającym za zorganizowanie mistrzostw, na które z niecierpliwością czekaliśmy od 2019 roku.
Opiekun SK PCK w I LO w Ozorkowie - Witold Polak
 

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Żeromskiego

95-035 Ozorków,
ul. R. Traugutta 1

+48 (42) 718-93-50

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tu jesteśmy