Za nami intensywny tydzień

Za nami intensywny tydzień, pracowity, ale też pełen wrażeń. Uczestnicy projektu odbyli serię zajęć praktycznych. Uczyli się m.in. jak odróżniać fakty od fake newsów, tworzyli artykuły na temat różnych aspektów bezpieczeństwa w sieci wykorzystując do tego nowopoznane narzędzia cyfrowe. Prócz powyższych kompetencji twardych związanych z tematyką projektu, uczniowie nabywali także umiejętności pracy metodą projektową, pracy w grupach, gospodarowania czasem oraz negocjowania. Ale, ale … nie samą pracą żyje uczestnik Erasmusa. Uczniowie mieli również okazję poznawać malowniczą okolicę Riviery Olimpijskiej, m.in. urokliwe stare miasteczko przytulone wysoko do skał San Pantaleimon. Zażywali również kąpieli słonecznych wypoczywając po zajęciach na pobliskiej plaży lub nad hotelowym basenem. Jak dotąd pogoda dopisuje więc pobyt w Grecji jest prawdziwą przyjemnością, idealnym połączeniem nauki i odpoczynku.