"Cyberobóz" w Gdyni

Od 4 do 8 lipca br. Akademia Marynarki Wojennej gościła 196 uczniów oraz 28 opiekunów z całej Polski - uczestników programu „CYBER.MIL Z KLASĄ” na obozie Leniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa.

W ramach obozu, uczestnicy mieli możliwość poznania specyfiki, bazy dydaktycznej oraz 100-letniej historii AMW. Ponadto poznali wybrane jednostki pływające 3. Flotylli Okrętów stacjonujących w Porcie Wojennym w Gdyni, zwiedzali Gdynię, ORP Błyskawicę, podziwiali walory historyczne Gdańska oraz kuracyjne uroki Sopotu. Motto obozu to "Cyberbezpieczny" wypoczynek letni. W ramach bogatego programu i zajęć, które prowadzili wykładowcy AMW, uczniowie uczestniczyli w takich projektach, jak: bezpieczna stacja robocza dla ucznia informatyki - konkurs o miano "Najlepszego cyberinżyniera obozu", cyberkolokwium - quiz wiedzy cyberprzeróżnej o tytuł "Cybergreeka obozu", przyspieszony kurs łamania ransomware, „Klasa, obiekt, dziedziczenie - własny program w C++”. Ponadto miały miejsce zawody w ramach cyberrywalizacji - cyberwygibasy - wielki pojedynek na halowym torze przeszkód o tytuł  "Cyberwarior obozu", które odbywały się na hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowego, a także sztafeta pływacka 5x25m (4 uczniów plus 1 opiekun). Dla uczniów, którzy przybyli z 15 województw był to czas nauki, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Jednocześnie mieli oni możliwość  zapoznania się z ceremoniałem wojskowym i tradycjami morskimi. A że konwencja obozu zakładała pokazanie jak wygląda dzień w Akademii, uczestniczyli również w porannym "cyberrozruchu", porannym apelu z ceremonią podniesienia flagi państwowej oraz apelu wieczornym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, a całej Akdemii życzymy kolejnych sukcesów na polu dydaktyki i kolejnych 100 lat rozwoju.