Eko-szkoła

21 lutego br. uczniowie klasy 1Cp Odwiedzili Miejską Sortownię Odpadów w Łodzi. Wycieczka została zorganizowana przez Urząd Miejski w Ozorkowie w ramach zadania z zakresu edukacji ekologicznej ,,Eko – Ozorków środowisko szanuje – śmieci przetwarza i segreguje!” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych gospodarce odpadami oraz zagrożeniom środowiska naturalnego, jakie niesie wzrastająca ilość odpadów. Była to świetna lekcja ekologii, która z pewnością przyczyni się do podniesienia świadomości młodzieży w zakresie prawidłowej segregacji odpadów i dbałości o środowisko przyrodnicze.