banery2021_3.jpeg
banery2021_1.jpeg
banery2022_1.jpeg

Nowa Eko-pracownia w szkole

W czwartek, 3 września 2020, w I Liceum Ogólnokształcącym S. Żeromskiego w Ozorkowie otwarto ekopracownię utworzoną dzięki dotacji otrzymanej w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na stworzenie ekopracowni w I LO w Ozorkowie, Powiat Zgierski otrzymał 41 667 zł, wkład własny wyniósł 8 264 zł. W miejscu dawnej sali fizycznej wyposażonej w wysłużone już sprzęty, po niewielkim remoncie powstała nowoczesna pracownia, gdzie będą odbywać się zajęcia z przedmiotów przyrodniczych, m.in. fizyki, chemii, biologii czy geografii. Powstała ekopracownia umożliwiła stworzenie uczniom warunków do prowadzenia doświadczeń za zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. W ramach remontu pomalowano, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety.

Zakupiono i zainstalowano tablicę, kupiono krzesła, biurko dla nauczyciela, stoliki uczniowskie i meble oraz laminator do pracowni. Kupiono też pomoce, które wykorzystywane będą na lekcjach biologii, chemii i fizyki oraz rośliny zielone.

W ramach projektu kupiono również komputer, projektor, tablicę interaktywną, aparat fotograficzny oraz tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną, m. in. Walizka Ekobadacza, odczynniki i substancje chemiczne, zestaw do generowania gazów, przyrząd do elektrolizy, programy multimedialne, zasilacz AC/DC, zestaw do doświadczeń z prądu elektrycznego, maszynę elektrostatyczną, generator Van de Graaffa z akcesoriami, multimetry.