banery2021_3.jpeg
banery2022_1.jpeg

Przekaż 1% podatki dla LO

“TWOJA SZKOŁA” – program FUNDACJI  ROSA

Możliwości edukacyjne najmłodszego pokolenia są szczególnie ważnym aspektem dla całego społeczeństwa. Od tego jakie szanse nauki stworzymy obecnym uczniom zależy w dużej mierze nasza wspólna przyszłość.

Na czym polega akcja Twoja Szkoła?

Ideą akcji Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wyposażamy szkoły w najnowocześniejsze narzędzia, które pozwalają uczniom zdobywać wiedzę na wysokim poziomie i umiejętności praktyczne przydatne w dorosłym życiu. Pieniądze zbierane w programie, mogą być również przeznaczane na szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli, wprowadzanie nowych rozwiązań dydaktycznych czy dodatkowe zajęcia dla najzdolniejszych uczniów. O tym, co jest w szkole najbardziej potrzebne decyduje dyrektor placówki, mając na uwadze cele akcji i jej charakter. Staramy się nie przekazywać pieniędzy na to, co ustawowo należy się szkołom z budżetów jednostek je finansujących.

Jak to działa?

Każda szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym możesz przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na tą konkretną placówkę. W ten sposób pieniądze z 1% podatku mogą trafić np. do szkoły, w której uczy się Twoje dziecko.

Jak przekazać 1% swojego podatku na rzecz I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie?

Wypełniając formularz PIT należy w odpowiednie miejsce wpisać numer KRS fundacji: 0000207472 i cel szczegółowy: Twoja Szkoła  ID 117 543.